Niemal 16 tys. uchodźców dla Polski

autor: Michał Potocki, Zbigniew Parafianowicz10.09.2015, 07:14; Aktualizacja: 10.09.2015, 08:30
Uchodźcy na Węgrzech

2659 na tylu uchodźców już się zgodziliśmyźródło: PAP
autor zdjęcia: VALDRIN XHEMAJ

Warszawa broni się przed obowiązkowymi kwotami. Berlin jest przekonany, że w końcu się na nie zgodzimy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (16)

  • lusia(2015-09-11 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    6 tysięcy euro na uchodźca a potem radźcie sobie sami, 24 tys zł starczy na 6 miesięcy (3 500 zł/mc). A co dalej, w Polsce na azyl czeka się do 2 lat, w jaki sposób rozmieścić imigrantów?, przecież oni zaraz będą uciekać i nie będą chcieli się zarajestrować... statystyki w innych krajach pokazują że 80% z nich przez cały czas jest na zasiłkach... więc chyba niewiele wniosą do gospodarki...to raczej my będziemy na nich pracować, w żadnym kraju się nie asymilują , nie wspominając już o realnych zagrożeniach epidemiologicznych, przecież oni nie są na nic szczepieni, to są realne problemy, które zdaje się przemilczeć UE, nie ma żadnej solidarności w UE, do tej pory podyktowana jest ona interesami Niemiec, które chcą się po prostu pozbyć imigrantów, ... imigranci pochodzą również z Nigerii w której jest 170 mln osób i co wtedy? też będzie obowiązkowy podział?

    Odpowiedz
  • zibi(2015-09-11 07:35) Zgłoś naruszenie 00

    Niech Thusek z Kopaczka sobie ich wezmą do domu. Mucha też przebiera nogami w celu ubogacenia.

    Odpowiedz
  • Mikser(2015-09-11 01:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze nic zostało przyjęte...Pozatym weźcie pod uwagę,że Pani Premier Kopacz szuka rozwiązania dzięki któremu Polska na tym nie ucierpi.Tak się jej czepiacie a co z resztą dążących do władzy?Pan prezydent w ogóle nie wypowiada się w temacie,inne partie zlały nawet spotkanie z Panią Kopacz aby problem ten omówić.

    Odpowiedz
  • jorry123(2015-09-11 01:03) Zgłoś naruszenie 00

    jacy durnie nami rządzą??? Ale mam nadzieję, że przez to platfusowe mendy przegrają ostatecznie wybory, że nawet do parlamentu nie wejdą, zasłużyli sobie na to, jak mało kto...

    Odpowiedz
  • Najpierw 2,teraz 16...za moment 150 tys...(2015-09-10 19:36) Zgłoś naruszenie 00

    a Nasi z PO przyklaskuja...


    Nie mamy,kasy, miejsc pracy, mieszkan...Trzeba walczyc z przycznami a nie skutkiem..

    Niestety jest w UE tylko Medialny belkot i zwalanie winy na Polske.

    Odpowiedz
  • ogniomistrz(2015-09-10 19:35) Zgłoś naruszenie 00

    Berlin atakuje a Warszawa broni się. Czy to jakaś powtórka z 1939 roku? Wkrótce bezwarunkowa kapitulacja

    Odpowiedz
  • taran(2015-09-10 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    żenująca postawa naszego rządu. Wstyd mi za nich. Za kogo oni mają polskie społeczeństwo???

    Odpowiedz
  • targowica(2015-09-10 18:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli Ryży się na to zgodzi to razem z Kopaczową przed trybunał stanu!

    Odpowiedz
  • rowerzysta(2015-09-10 17:10) Zgłoś naruszenie 00

    wiecie co i tak nie będą tutaj chcieli być, bo ludzie ich nienawidzą. Szkoda że nie potraficie dostrzec tego w jakiej potrzebie są Ci ludzie. Platforma Obywatelska stoi przed ogromnym wyzwaniem ale oni sobie poradzą, wiem to bo wielokrotnie to pokazali. Mimo porażek nie poddają się, wyciągają wnioski i idą dalej, budują drogi, pomagają biedniejszym, rodzinom, seniorom. Trzymam za nich kciuki!

    Odpowiedz
  • jonas(2015-09-10 17:06) Zgłoś naruszenie 00

    Nikt nie powiedział i nie deklarował że tyle przyjmiemy, to propozycja Brukseli od planowania do działania daleka droga. Premier Kopacz chciała dzisiaj porozmawiać z liderami partii to co zrobili? Wypieli się ignorując tak ważną sprawę dla nich samych i obywateli, a przecież mogli porozmawiać jak ludzie. Musieli skupić się na tym jak odkręcić aferę z listami wyborczymi, nie mieli czasu porozmawiać.

    Odpowiedz
  • geograf(2015-09-10 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    dla słabych z geografii przypominam ze tzw państwo zachodniobalkanskie to Kosowo - twór Unii i USA bo przecież jedno państwo Albańczykom nie wystarczyło. Dla stworzenia tego tworu trzeba było bombardować Belgrad przez 75 dni i przepędzić tysiące Serbów.

    Odpowiedz
  • Kopaczka "twardo negocjuje"(2015-09-10 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Łże media komunistyczne, od wczoraj trąbią o wyjątkowo twardej postawie naszych "słupów rzadowych". Kopaczka i reszta tej ferajny z PO, na kolanach przyjma każda ilość uciekinierów i jaką im Unia i Angela każe. PO-lski rząd jest nikim i niczym w oczach zachodu.

    Odpowiedz
  • Donka(2015-09-10 11:47) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli Unia myśli że uchodźcy zostaną tu dłużej niż 1 tydzień to jest w błędzie. Ziemia obiecana to Niemcy, Anglia i kraje Skandynawskie. Socjal, socjal i rozmnażanie przez zalew ludności...Niech nie łudzą się o coś innego chodzi. Rozszczelnienie granic tylko to uprościło. Za moment Europa będzie trzecim światem, gdzie są Ci którzy włożyli kij do mrowiska i wywołali całą tą lawinę zdarzeń???

    Odpowiedz
  • polityczna(2015-09-10 08:58) Zgłoś naruszenie 00

    Berlin jest przekonany, wszyscy są przekonani, uchodźców nikt nie pyta tylko przegania jak bydło z miejsca na miejsce. Niemcy zachowali się godnie wobec nich, my dzięki rządowi też jakoś zachowaliśmy twarz, nie panikujmy. Nie ulegajmy emocjom i politycznym gierkom. W tym przypadku warto się zgodzić z rządem i papieżem.

    Odpowiedz
  • taaaa(2015-09-10 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    "Berlin jest przekonany, że w końcu się na nie zgodzimy." Smutne ale prawdziwe. Berlin wie, ze moze Kopacz cos tam pogada na uzytek wyborcow ale w koncu pokornie polozy uszy po sobie, podwinie ogon i potulnie zrobi co Bruksela/Berlin kaze.

    Odpowiedz
  • ds(2015-09-10 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    Taa czemu nie od razu milion,zamknąć granice Polski z unią.

    Odpowiedz