Beata Szydło odniosła się w pośredni sposób do list wyborczych PO. Jej zdaniem, Polacy nie są zainteresowani roszadami personalnymi, a realnymi zmianami w polityce. "Jestem w stanie podjąć to wyzwanie i mam Stalową Wolę przeprowadzenia wraz z Wami tej zmiany. Polakom nie chodzi o zmiany na listach wyborczych, Polakom chodzi o zmianę jakości rządzenia, bo to jest dziś najważniejsze" - mówiła do mieszkańców Stalowej Woli.

Kandydatka PiS na premiera podkreślała znaczenie swoich podróży po Polsce. "Z jednej strony to właśnie rozmowy, słuchanie się wzajemne, ale dzięki tym spotkaniom, tym podróżom narodził się i program, z którym ja do państwa przychodzę. Te podróże zaprowadziły do Pałacu Prezydenckiego pana Andrzeja Dudę" - podkreślała kandydatka PiS na premiera.

Podczas wiecu w Stalowej Woli Beata Szydło zaapelowała do nowego prezydenta o rozszerzenie wrześniowego referendum o kolejne pytania. Miałyby one dotyczyć wieku emerytalnego, posyłania 6-latków do szkół oraz ochrony Lasów Państwowych przed prywatyzacją. Gdyby Andrzej Duda przychylił się do takiego wniosku, musiałby skierować projekt postanowienia o zarządzeniu referendum do Senatu. By plebiscyt doszedł do skutku, Senat musiałby zaakceptować wniosek bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów.