Bronisław Komorowski mówił w wywiadzie dla radiowej Jedynki, Trójki i Radia Gdańsk, że ważne jest zapewnienie pierwszej pracy osobom wchodzącym na rynek. Bo wtedy, gdy absolwenci nie znajdują pracy, decydują się często na wyjazd. Prezydent podkreślił, że wsparcie pracodawców w zatrudnianiu młodych, pozwoli tym ostatnim sprawdzić się na rynku.

Prezydent przyznał, że pozostaje kwestia konkurencyjności zachodnich rynków pracy i polskiego. Program przewiduje, że zarobek w ramach pierwszej pracy nie będzie niższy niż 2 tysiące złotych. "To już jest sporo jak na pierwszą pracę. Oczywiście zawsze młody człowiek będzie się porównywał, ile zarobi w Londynie, ile w Warszawie" - mówił prezydent.
Dziś ostatni dzień kampanii wyborczej. Bronisław Komorowski ma zamiar odwiedzić poza porannym przystankiem w Gdańsku, między innymi Toruń, Bydgoszcz, Kielce, Gliwice i Grodzisk Mazowiecki. Z kolei Andrzej Duda rano był na Górnym Śląsku. Kolejne przystanki to województwo opolskie, Wielkopolska, Bełchatów. Kampanię zakończy spotkaniem w Krakowie.