Zdaniem Adama Jarubasa, obecnego marszałka województwa świętokrzyskiego, ważne jest jak najszybsze przegłosowanie ustawy o "sprzedaży bezpośredniej". Ma ona umożliwić producentom żywności wolną od podatków sprzedaż niewielkiej ilości przetworzonych produktów rolnych, np. pieczywa czy wędlin. 

Dzisiaj często te przepisy sanitarno-weterynaryjne mamy kilka razy bardziej restrykcyjne niż w innych państwach Unii Europejskiej, chcemy wiedzieć z jakich źródeł pochodzi ta zdrowa żywność, ludzie często są w stanie więcej zapłacić, jeśli będą wiedzieć skąd ta żywność pochodzi - powiedział kandydat PSL. 

Adam Jarubas odniósł się też do - jak to określił - "zaogniającej się" walki wyborczej między sztabem Prawa i Sprawiedliwości a urzędującym prezydentem, w tym do otwartego wczoraj "Muzeum Bronisława Komorowskiego". Chodzi o wystawę przygotowaną w Warszawie przez działaczy PiS, krytykującą ostatnie lata prezydentury Komorowskiego. Mogę zażartować, że zamknąłbym tych kilku kandydatów właśnie w tym muzeum zgody i również autora tego pomysłu, dwóch kandydatów dalej pogłębia okopy wojny polsko-polskiej, ja idę z przekazem, że kandydatem, który może pogodzić zwaśnione strony jest kandydat ruchu ludowego - przekonywał polityk PSL. 

Adam Jarubas zaapelował też do wszystkich kandydatów na prezydenta o to, by spotkali się z nim na debacie przed pierwszą turą wyborów.