Radosław Sikorski zainaugurował dziś akcję "Mamy Niepodległą". Podkreślił, że szczególnie bliskie mu są rocznice, które upamiętniają nasze zwycięstwa. "11 listopada to dzień, w którym nasi dziadkowie spełnili marzenia pokoleń" - podkreślił Marszałek. Sikorski przypomniał, że w tym roku obchodzimy także 25.lecie demokracji, 15. rocznicę wstąpienia Polski do NATO oraz 10. lecie przystąpienia do Unii Europejskiej.

Marszałek Sejmu zachęcał Polaków, by z okazji narodowego święta wysyłali sobie niepodległościowe kartki, bo jak zaznaczył mamy powody do dumy.

Sikorski wysłał kartki między innymi do syna, żony oraz premier Ewy Kopacz.

W tegorocznej akcji pocztówki zostały zaprojektowane przez rysownika i satyryka Henryka Sawkę. Można je wysyłać bez naklejania znaczka.

Kartki na których można za darmo wysłać życzenia są dostępne w kilkunastu punktach największych miast. Na przykład w Warszawie do 7 listopada można zdobyć kartki w Sejmie i w Związku Harcerstwa Polskiego przy ulicy Konopnickiej 6. Pełna lista punktów jest dostępna na stronie internetowej muzeumpilsudski.pl.

11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, Polska odzyskała niepodległość. W tym roku przypada 96. rocznica tego wydarzenia.