Wiceminister obrony narodowej Maciej Jankowski przekonywał dziennikarzy, że wypowiedź generała Packa miała charakter publicystyczny. "W tej chwili nie można mówić o żadnym bezpośrednim zagrożeniu. Pamiętajmy jednak, że konflikt wewnętrzny u sąsiada zawsze rodzi pewne negatywne konsekwencje dla wszystkich krajów regionu" - przyznaje minister.

Cały wywiad przeczytasz tu>>>

Bogusław Pacek mówi też, że w związku z trwającym napięciem resort podejmuje wiele działań, by nasza armia była gotowa na konflikt z Rosją. Miejsca po odchodzących do rezerwy żołnierzy są natychmiast uzupełniane oraz trwają prace nad zwiększeniem Narodowych Sił Rezerwowych o połowę. Wiceminister Maciej Jankowski nie widzi w tym nic nadzwyczajnego. "Armia spełnia nasze oczekiwania, aczkolwiek zawsze można zrobić więcej w modernizacji uzbrojenia czy szkoleniu rezerwistów" - twierdzi Jankowski.

MON postanowił zwiększyć liczbę wzywanych na przymusowe szkolenia - w zeszłym roku było na nich 3,5 tysiąca rezerwistów, a w tym ma być ponad 7 tysięcy. Resort przyznaje otwarcie, że w kolejnych latach szkolenie rezerwy na wypadek wojny ma być priorytetem.