Biskup apeluje: nie oceniajmy gen. Jaruzelskiego. Tylko Bóg zna ludzkie serce

30.05.2014, 12:01; Aktualizacja: 30.05.2014, 12:03
We mszy św. odprawianej w intencji zmarłego gen. Jaruzelskiego bierze udział trzech prezydentów PAP/Paweł Supernak

We mszy św. odprawianej w intencji zmarłego gen. Jaruzelskiego bierze udział trzech prezydentów PAP/Paweł Supernakźródło: PAP
autor zdjęcia: Paweł Supernak

Śmierć Wojciecha Jaruzelskiego to czas próby dla wierzących - mówił Ordynariusz Polowy biskup Józef Guzdek. Duchowny wygłosił homilię na mszy za generała odprawianej w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (15)

  • Jerzy(2014-05-30 12:12) Zgłoś naruszenie 10

    Polska to ''PROSTYTUTKA'' komunista, który wykorzeniał katolicyzm wszyscy policjanci i wojskowi nie mogli wyznawać swojej wiary a dzisiaj przekupni kapłani odprawili mszę św. za tak podłego człowieka, który zrujnował życie tylu obywatelom tylu ludzi pozbawił życia. Cała ta Polska to jedno kłamstwo i fałsz.

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2014-05-30 12:37) Zgłoś naruszenie 10

    a dlaczego mam nie oceniać? Przeciez podobno Bóg dał mi wolna wolę

    Odpowiedz
  • @1(2014-05-30 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Z twojej wypowiedzi wnioskuje że nie jesteś katolikiem. Nie wiesz co to miłosierdzie, nie umiesz wybaczać.

    Odpowiedz
  • Prison Planet.pl(2014-05-30 12:47) Zgłoś naruszenie 00

    Grupa Bilderberg jest tajną organizacją zrzeszającą liderów świata polityki i międzynarodowych finansistów, którzy spotykają się od 1957 roku niejawnie, każdej wiosny, by tworzyć globalną politykę. Wśród regularnych gości spotkań jest około 110 osób, takich jak, Rothschildowie, Rockefellerowie, H.Kissinger, G. Soros, koronowane głowy Europy, bankierzy, szefowie międzynarodowych korporacji i wysokiego szczebla rządowi oficjele z Europy, Północnej Ameryki i Azji. Co roku zapraszanych jest kilka nowych osób i jeśli okażą się użyteczne zapraszane są na kolejne zjazdy, jeśli nie, to są zapominane i więcej się nie pojawiają. To co jednak jest najbardziej istotne to fakt, iż decyzje podejmowane na spotkaniach prywatnej Grupy Bilderberg, o której mało kto w ogóle słyszał, dotyczą wszystkich obywateli Europy, Ameryki i większości świata. Nadrzędnym celem grupy jest globalizacja całego świata, zniszczenie państw narodowych, ustanowienie rządu światowego i skrajna redukcja populacji świata. Zapomnij o demokracji, partiach politycznych i incydentalnym świecie wykreowanym przez media, to ci ludzie rządzą twoim światem i wyznaczają kierunki zmian!

    Odpowiedz
  • Roman(2014-05-30 12:50) Zgłoś naruszenie 00

    Jak może być msza za człowieka, który zwalczał Kościół i wiarę? Jaruzelski to człowiek, który miał krew na rękach.
    Robicie msze za bandziora i mordercę, honoru nie macie, przekupni księża

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2014-05-30 12:58) Zgłoś naruszenie 00

    takie są parszywe komuszki.. za zycie pluja na kosciół... a jak trwoga to do Boga

    Odpowiedz
  • do 3(2014-05-30 12:59) Zgłoś naruszenie 00

    a co ma współnego ocena z wybaczaniem,,, mozna wybaczyc i źle oceniać

    Odpowiedz
  • taka jest prawda(2014-05-30 13:09) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli – jak zapewnia ks. Dohnalik – tuż przed śmiercią udało się Jaruzelskiemu wreszcie na Boże miłosierdzie zasłużyć, to jednak ludzki wymiar spraw zostawił niezałatwiony. Skruchy żadnej publicznie nie okazał, swych ofiar ani ich bliskich nie prosił o wybaczenie, Polaków za stan wojenny i zmarnowanie szans nie przeprosił, więc w dobrej pamięci ludzi raczej się nie zapisze. Co gorsza, żadnych krzywd nie naprawił, za to od odpowiedzialności tchórzliwie się uchylał

    Odpowiedz
  • Czerwone bandziory(2014-05-30 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    i kapusie bolszewickie.

    Odpowiedz
  • 6t€i7i67(2014-05-30 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    "Ksiądz podkreśla, że zgodnie z kodeksem prawa kanonicznego nie można odmówić pogrzebu kościelnego człowiekowi ochrzczonemu, który przed śmiercią okazał oznaki pokuty, nawet jeśli wcześniej jego życie było dalekie od praktykowania wiary. "
    ---
    to mi się właśnie w KK nie podoba
    I na czym miałaby polegać ta pokuta ???
    Odmówienie kilku zdrowasiek,jak to jest w zwyczaju przy normalnej spowiedzi u normalnych grzeszników ?
    A gdzie zadośćuczynienie tym co się wyrządziło krzywdę?
    Żal za grzechy i postanowienie poprawy to nie wszystko.
    Gdyby faktycznie czuł potrzebę "pojednania się Bogiem " to miał na to DUŻO czasu...

    Odpowiedz
  • hahaha(2014-05-30 13:50) Zgłoś naruszenie 00

    Czy Kiszczak się już pojednal z Bogiem ???

    Odpowiedz
  • jeszcze... wierny(2014-05-30 14:48) Zgłoś naruszenie 00

    Kościołowi znów nakłaniają nas do przebaczania komuchom, a oni tak jak dotychczas, będą nas dalej ruchać wedle swoich upodobań, może niech się instytucja kościelna zdecyduje w końcu w którą stronę iść, chcą służyć Bogu i ludziom czy partii? Ten stary kat pojednał się z Bogiem ale zapomniał z ludźmi. Dość wątpliwe takie pojednanie. Mój wuj, gdy powiedział, że nie podoba mu się postępowanie miejscowego proboszcza nie miał co liczyć na normalny pochówek. A tu proszę, pojednanie. No to niech kościołowi się nie dziwią, że im wiernych ubywa, skoro zachowują się jak panienka na potańcówce.

    Odpowiedz
  • Kazimierz 65(2014-05-30 15:02) Zgłoś naruszenie 00

    księże biskupie to co mówisz to niedopuszczalny relatywizm.
    Jeżeli będziesz tak dalej postępował to w niedalekiej przyszłości rano będziesz odprawiał mszę świętą dla starych a po południu będziesz disk jokejem dla młodych w tym samym budynku kościoła.

    Odpowiedz
  • Polska głupota...(2014-05-30 16:13) Zgłoś naruszenie 00

    ...przerasta wszelkie standardy światowe.

    Odpowiedz
  • Wierze w Milosierdzie BOZE(2014-06-06 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    I znowu kard. K. Nycz zabiera glos i dezinformuje i katolikow i ateistow .
    Wez sie lepiej za KATEHIZACJE swojej diecezji .
    Bolszewickie scierwa pozostanie scierwem , nawet nie potrafi korzystac z MILOSIERDZIA BOZEGO , nic dziwnego .

    Odpowiedz