Ksiądz o gen. Jaruzelskim: wyspowiadał się i żałował za grzechy

30.05.2014, 07:21; Aktualizacja: 30.05.2014, 10:48
Gen. Wojciech Jaruzelski

Gen. Wojciech Jaruzelskiźródło: Newspix
autor zdjęcia: ARTUR HOJNY

Proboszcz Katedry Polowej Wojska Polskiego, w której odprawiona zostanie msza św. pogrzebowa generała Jaruzelskiego, odpowiada na pojawiające się zarzuty i pytania na temat ceremonii. Ksiądz pułkownik Robert Mokrzycki w liście do mediów wyjaśnia, dlaczego w intencji generała Jaruzelskiego - człowieka, który przez lata publicznie deklarował swoją niewiarę - zostanie odprawiona Eucharystia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (12)

  • zaq(2015-06-07 09:56) Zgłoś naruszenie 01

    Rodzina poprosiła księdza, bo W.J. już nawet nie kontaktował i już jest wielkie nawrócenie dla plebsu.

    Odpowiedz
  • POdwojny zdrajca (SG)(2014-07-03 16:12) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli czerwony komunistyczny kat jest 2 razy zdrajca,raz zdradzil Polske i Polakow,a drugi raz wlasnych POlszewickich towarzyszy

    Odpowiedz
  • Jak by na to...(2014-05-30 17:58) Zgłoś naruszenie 00

    ...nie patrzył...niesmak pozostaje.

    Odpowiedz
  • jank(2014-05-30 10:17) Zgłoś naruszenie 00

    Msza odprawiana jest - jak wczoraj poinformował Ordynariat Polowy - "za zmarłego", a NIE jest to msza pogrzebowa (jak niewłaściwie pisze autor artykułu). Oznacza to, że szczątki generała NIE będą tam obecne. O taką mszę prosiła najbliższa rodzina zmarłego.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2014-05-30 10:12) Zgłoś naruszenie 00

    Żałowanie za grzechy nas nie interesuje - zwrot kasy , odszkodowania -
    i stosowna kara za całokształt ( stryczek na przykład ). Tak powinno wyglądać "rozgrzeszenie" .

    Odpowiedz
  • Jak i reszta tzw komunistów(2014-05-30 10:08) Zgłoś naruszenie 00

    Za życia anty... A pod koniec żywota na spowiedź do księdza...

    Norma...
    Za 20lat przeczytam o Palikocie podobny artykuł.

    Odpowiedz
  • Leo(2014-05-30 09:24) Zgłoś naruszenie 00

    Teraz kolej na gen. Kiszczaka - przełozonego gen. Płatka i podległego gen. Jaruzelskiemu.
    „Zrób coś, żeby on przestał szczekać” - tymi słowami, jak wynika z podsłuchiwanych rozmów oficerów SB oraz rodzin oprawców księdza Jerzego Popiełuszki, miał zwrócić się generał Wojciech Jaruzelski do generała Czesława Kiszczaka. W efekcie tego żądania zainicjowana została operacja opatrzona kryptonimem „Popiel”, w której jedynym figurantem był ksiądz Jerzy Popiełuszko - operacja, która doprowadziła do męczeńskiej śmierci Kapelana Solidarności.

    Odpowiedz
  • Leo(2014-05-30 09:01) Zgłoś naruszenie 00

    Generał Płatek - szef sztabu d/s mordowania księży katolickich przed swoją śmiercią również nawrócił się i "ukląkł przed księdzem".

    Odpowiedz
  • pytanie(2014-05-30 08:47) Zgłoś naruszenie 00

    nie moge zrozumieć dlaczego funkcjonariusz wojującego ateizmu, odpowiedzialny za ogrom prześladowań Kościoła w Polsce (w tym morderstwa kapłanów) jest dziś tak ostentacyjne przez Kościół żegnany?

    Odpowiedz
  • Katolik(2014-05-30 08:43) Zgłoś naruszenie 01

    Spowiedź generała jest nieważna, ponieważ nie było zadośćuczynienia.

    Odpowiedz
  • Michał(2014-05-30 08:26) Zgłoś naruszenie 10

    Długa to musiała być spowiedź. Oj długa..
    Wiecie co? Ja to chyba nigdy nie będę dobrym chrześcijaninem. Bo jak sobie przypomnę ludzi na ścieżkach zdrowia, ludzi rozjeżdżanych kamazami, bitych i torturowanych za ośmielenie się posiadania innego zdania... wybaczenie to ostatnia rzecz, o której jestem w stanie wtedy pomyśleć.

    Odpowiedz
  • hahahaha(2014-05-30 07:42) Zgłoś naruszenie 10

    no jak tam komuszki parszywe...mięknie wam rura w obliczu śmierci? Nawracacie sie?...haahahahah

    Odpowiedz