Lider Twojego Ruchu powiedział w Lublinie, że hierarchowie osłaniali swych podwładnych, podejrzanych o pedofilię. "Przypomnę tylko, że arcybiskup Michalik w czasie mszy świętej z imienia i nazwiska wyczytywał osoby, których dzieci były molestowane przez jednego z księży z jego parafii, grożąc im piekłem, odsądzając od czci i wiary publicznie" - powiedział polityk.

Palikot zamierza też w poniedziałek pozwać w trybie wyborczym Prawo i Sprawiedliwość. Chodzi o wypowiedź posła PiS i kandydata na eurodeputowanego, Andrzeja Jaworskiego. W wypowiedzi tej Twój Ruch określony został mianem partii faszystowskiej. Palikot chce, by tę sprawę rozstrzygnął sąd. Oczywiście nie jesteśmy partią faszystowską, ta teza jest zupełnie absurdalna, ale w czasie kampanii nie można zostawiać takich określeń - powiedział lider Twojego Ruchu.

Podczas spotkania z dziennikarzami w Lublinie Janusz Palikot odniósł się też do braku debaty sondażowych liderów przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Taka sytuacja, w której media nie mogą ich do tego zmusić, jest nie do pomyślenia w żadnym państwie Unii Europejskiej - powiedział Palikot.