Wojciech Olejniczak mówił, że premier chciał przekazać pieniądze z Lasów Państwowych na drogi, a teraz te same środki zamierza dać rodzicom dzieci niepełnosprawnych. To - według polityka SLD - świadczy o bałaganie i braku systemowego rządzenia. Obecnie jego zdaniem wszystkie środki w obszarze polityki społecznej powinny zostać podzielone na nowo.

Olejniczak krytykował też Janusza Palikota, który podczas spotkania klubu Twojego Ruchu z Krajową Radą Polityczną partii mówił, że na proteście rodziców można było zbudować kampanię i zbić polityczny kapitał. Polityk SLD powiedział, że się z tym nie zgadza oraz inaczej został wychowany podczas swojej działalności. Dodał, że myślenie lidera Twojego Ruchu jest mu obce i trzeba je potępić. Mówił też, że za Janusza Palikota powinni się wstydzić członkowie jego partii.

Protest rodziców niepełnosprawnych dzieci trwa w gmachu Sejmu od środy. Domagają się natychmiastowego spełnienia obietnic premiera, dotyczących podwyższenia ich świadczeń do poziomu płacy minimalnej. W sobotę Donald Tusk przedstawił konkretne propozycje, jednak nie zadowalają one protestujących. Mimo to ustawa zakładająca stopniowe podwyżki od świadczeń od maja tego roku oraz dojście do pułapu płacy minimalnej od 2016 roku, będzie procedowana przez rząd i Sejm.