Przemoc wobec kobiet w UE: wszyscy o tym wiedzą, mało kto chce o tym mówić

autor: Hubert Rabiega07.03.2014, 14:50; Aktualizacja: 07.03.2014, 16:12
przemoc, kobieta

Co trzecia Europejka doświadczyła przemocy fizycznej lub seksualnej.źródło: ShutterStock

Przemoc domowa, psychiczna, cyberprzemoc, gwałty oraz przemoc na tle seksualnym to wciąż istotny problem w Europie – donosi pierwsze w skali całej Unii badanie Agencji Praw Podstawowych UE. Wyniki z Polski plasują nas wśród państw UE o deklarowanej mniejszej skali zjawiska.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (6)

 • kasia(2014-03-12 13:52) Zgłoś naruszenie 11

  "co musi zrobić kobieta, żeby uznano ją za molestowiczkę, gwałcicielkę, pedofilkę ?!!! ha ha ha komputer mnie poprawia, że gwałciciel, pedofil jest tylko rodzaju męskiego! nic dodać..."

  Adwokat, prokurator, doktor, profesor, pedagog - wszystkie rodzaju męskiego, nic dodać?

  Odpowiedz
 • xyz(2014-03-12 13:42) Zgłoś naruszenie 00

  1. "najgłupszym pomysłom żeńskiej rasy" ? To kobieta to jakiś gorszy gatunek, a mężczyzna to nadczłowiek?
  2. Sugeruje Pan, że kobiety wymyślają gwałty zawsze? Zapomniałam, przecież to jej spódniczka woła "zgwałć mnie".
  3. A kobieta nie ma prawa publicznie wypowiedzieć się na żaden inny temat, oprócz macierzyństwa, nowego płynu do naczyń, zakupów.. (wszelakie dokumenty nt. aborcji analizują i podpisują w większości mężczyźni, jakby to ich dotyczyło.)
  4.Przecież całkiem niedawno mówiono w TV o nauczycielce, która miała romans z małoletnim uczniem.
  5. Mężczyznę trudno zgwałcić, aczkolwiek spróbuję jakiegoś powalić, a następnie zmusić, aby odbył ze mną stosunek, co może być trudne, ze względu na brak gotowości z jego strony...

  Odpowiedz
 • sebastian(2014-05-20 12:15) Zgłoś naruszenie 00

  Ja jestem facetem i bicie kobiet to największa hańba dla faceta zamiast je chronić to stajemy się kobietami słabi facet który używa siły to znaczy że nie potrafi sobie poradzić z w inny sposób i takich można nazwać bezmózgami

  Odpowiedz
 • sebastian(2014-05-20 12:39) Zgłoś naruszenie 00

  a jeśli jakiś facet ma jakieś wątpliwośći to niech sprawdzi i poczuje

  Odpowiedz
 • xy(2014-03-08 19:56) Zgłoś naruszenie 01

  może w końcu raport o molestowaniu i przemocy, szczególnie psychicznej wobec męzczyzn ?! fakt, że wogóle się o tym nie mówi o czym świadczy ?!!!
  nie wierze w rzetelność tych badań bo przede wszystkim kobiety są niewiarygodne i nie ma sensu pisać o tym - zabrakło by miejsca w całym necie, wystarczy kilka sprawnych szarych komórek. poza tym faceci nie mają prawa publicznie wypowiedzieć się na żaden inny temat poza sportem, techniką, polityką i przyklaskiwać najgłupszym pomysłom żeńskiej rasy !!!
  w tym procentowym zestawieniu - gdzie kobiety pozwalają sobie na akcje typu podatek od bycia mężczyzną a tamtejsi faceci nie mają najmniejszej szansy prawnej obrony to wskaźnik agresji jest największy ???
  kiedyś publicznie podawano - wymyśliła gwałt żeby zdrada nie wyszła na jaw itp, dziś etyczka środa zakazała umieszczania między innymi tego typu info w mediach bo to szkodzi wizerunkowi kobiet . podobno w którymś stanie usa facet może trafić do pierdla, jeśli paproch dostanie się do oka i mrugnie a akurat przechodzi obok kobieta - bo to już molestowanie ! za kwiaty też !
  co musi zrobić kobieta, żeby uznano ją za molestowiczkę, gwałcicielkę, pedofilkę ?!!! ha ha ha komputer mnie poprawia, że gwałciciel, pedofil jest tylko rodzaju męskiego! nic dodać...

  Odpowiedz
 • Barbara(2019-11-23 17:14) Zgłoś naruszenie 01

  Te 19% to chyba tylko dlatego ze większa rzesza kobiet nie zgłasza przemocy domowej

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie