Według specjalistów od neurologii i neurochirurgii niepokój może wzbudzać fakt pojawienia się krwiaków po bokach płatów mózgu. Lekarze z kliniki w Grenoble, gdzie hospitalizowany jest Schumacher twierdzą, że w obecnym stanie chorego nie przewidują kolejnej operacji. Pacjent przeszedł wielogodzinny zabieg usunięcia krwiaka zaraz po przywiezieniu go do szpitala. Panuje ogólna opinia, że jest on w rękach najlepszych we Francji specjalistów w dziedzinie neurochirurgii i rekonwalescencji neurologicznej.

Zdaniem lekarzy szansą na wyzdrowienie chorego jest także jego młody wiek - 44 lata oraz ogólna, bardzo dobra kondycja fizyczna sportowca, którego organizm jest przyzwyczajony do codziennego wysiłku.

Takiego zdania jest także były zjazdowiec, zdobywca Pucharu Świata, a także świetny kierowca rajdowy Luc Alphand, który podkreśla, że wyczynowcy często szukają adrenaliny związanej z dużą szybkością. Do wypadku doszło w pasie nieubitego śniegu między dwoma wytyczonymi pasami. W miejscu tym znajduje się wiele przysypanych śniegiem skał.