Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej kapitan Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęły cztery tomy akt z Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej. W ten sposób strona rosyjska zrealizowała wnioski Polski o pomoc prawną. 

Akta zawierają dokumentację związaną z pracą grupy kierowania lotami i wskazaniami przyrządów na wieży kontrolnej lotniska w Smoleńsku. Są tam też protokoły przesłuchań świadków, w tym policjantów, strażaków i lekarzy, pracujących na miejscu katastrofy. W przekazanych materiałach są także dokumenty związane z przekazaniem stronie polskiej broni i amunicji funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu, którzy zginęli w katastrofie, ekspertyza techniczno-kryminalistyczna, dotycząca urządzenia do łączności satelitarnej z samolotu Tu-154, oraz dokumentacja związana z remontem maszyny, przeprowadzonym w Samarze w 2009 roku. 

Kapitan Maksjan podkreślił, że przekazane materiały są odpowiedzią na kilka wniosków strony polskiej o pomoc prawną. Prokuratorzy analizują teraz otrzymane dokumenty.