Poseł Jarosław Zieliński uważa, że w Warszawie może dojść do zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dlatego posłowie chcą się upewnić czy polskie służby państwowe są dobrze przygotowane, zwłaszcza, że zapowiadane są manifestacje i kontrmanifestacje.

Posłowie PiS chcą wiedzieć kto i dlaczego podjął decyzję o zorganizowaniu Szczytu Klimatycznego w Warszawie właśnie w dniu Święta Niepodległości. Według Jarosława Zielińskiego, trudno sobie wyobrazić by Francuzi zgodzili się na taki szczyt 14 lipca w Paryżu, Amerykanie 4 lipca w Waszyngtonie lub Rosjanie 9 maja w Moskwie.

Poseł uważa, że jakieś zagrożenia zostały już rozpoznane bo minister spraw wewnętrznych podjął decyzję o przywróceniu czasowej kontroli granicznej na granicach wewnętrznych Polski z krajami Unii. Posłowie PiS chcą też wiedzieć czy została podjęta decyzja w sprawie użycia Żandarmerii Wojskowej 11 listopada. Przygotowaniem służb i instytucji państwowych do wydarzeń związanych z 11 listopada zajmie się dzisiaj sejmowa komisja spraw wewnętrznych.