Sebastian Chmara z komitetu organizacyjnego maratonu mówi, że bieg wystartuje zgodnie z planem. Zapewnia, że nic nie zakłóciło przygotowań, jednak po wczorajszych wiadomościach o zamachach wystąpiono o dodatkowe zabezpieczenie ze strony policji. Chmara dodał, że nie ma jeszcze odpowiedzi, ale ochrona zostanie postawiona w najwyższy stan gotowości. "Będziemy w tym zakresie podejmowali wszelkie działania prewencyjne" - zapewnił.

Członek komitetu organizacyjnego imprezy dodaje, że informacja o ataku na maraton była dla całego środowiska szokiem. "Solidaryzujemy się z wszystkimi, którzy zginęli w tym biegowym święcie, w najstarszym maratonie w Bostonie" - powiedział Sebastian Chmara., zwracając uwagę, że ten bieg jest prekursorem wszystkich tego typu imprez sportowych na świecie. "Solidaryzujemy się także z wszystkimi, którzy odnieśli rany i stracili bliskich" - dodał Chmara.

Weekendowa impreza biegowa będzie odbywać się w stolicy w sobotę i w niedzielę. W sumie po ulicach Warszawy w trakcie weekendu będzie biegać ponad 23 tysiące osób.