Szef spółki PL.2012 Marcin Herra otrzymał dokładnie 1.330.436 złotych, a wiceprezes Andrzej Bogucki 1.307.713 złotych.

Rzecznik PL 2012+ Mikołaj Piotrowski mówi, że premie zostały wypłacone zgodnie z umowami. Rada nadzorcza spółki pozytywnie oceniła realizację projektu przygotowań do Euro i przeprowadzenie samego turnieju.

"Te pięć lat pracy i sukces Euro został wyceniony na około milion trzysta tysięcy złotych. Jeżeli porównamy stopień zaawansowania tego projektu, wyzwania, ryzyka, problemy które się pojawiały, a finalny rezultat to jest to kwota jak najbardziej uzasadniona" - mówi IAR rzecznik PL 2012+.

Prezesi PL.2012 nie muszą się także martwić o swoją przyszłość. Właśnie podpisano z nimi nowe kontrakty. Będą zarządzać Stadionem Narodowym. Obydwaj będą zarabiać po 29 tysięcy złotych brutto plus opcjonalne premie. Będą one jednak uzależnione od konkretnych wyników finansowych stadionu.

"Premia nie będzie wypłacana automatycznie. Jeżeli wyniki finansowe stadionu będą lepsze niż te założone w biznesplanie będzie można rozpocząć ewentualne rozmowy o dodatkowym wynagrodzeniu" - dodaje rzecznik PL 20212+.

Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami spółka PL.2012 zamieściła informacje o kontraktach prezesów na swojej stronie internetowej.