statystyki

Partia rozlicza trumpizm. Jednak pogłoski o schyłku prezydenta na prawicy są przesadzone

autor: Radosław Korzycki18.11.2020, 07:43; Aktualizacja: 18.11.2020, 07:43
Pragmatycy angażują się teraz w dogrywkę w wyborach do Senatu z Georgii, gdzie są do obsadzenia dwa mandaty.

Pragmatycy angażują się teraz w dogrywkę w wyborach do Senatu z Georgii, gdzie są do obsadzenia dwa mandaty.źródło: ShutterStock

Republikanie rozpoczynają powyborcze rozliczenia. Padają też pytania o pozycję Donalda Trumpa.

Donald Trump miał obwiniać przewodniczącą Komitetu Wykonawczego Partii Republikańskiej Ronnę Romney McDaniel za przegraną w niektórych stanach. Jak wynika z najnowszych doniesień, doszedł jednak do wniosku, że nie warto mieć wroga w osobie, która zna numery telefonów do wszystkich ważnych polityków i sponsorów. I ostatecznie poparł kandydaturę McDaniel na kolejną kadencję jako szefowej KW. Odchodzącemu prezydentowi potrzebny będzie ktoś, kto utrzyma aparat w garści i umożliwi mu lub komuś przez niego wskazanemu ponowne kandydowanie w 2024 r.

Donald Trump, jeżeli chce utrzymać władzę na prawicy, będzie musiał pogodzić ze sobą trzy frakcje, które na razie są w konflikcie. Pierwsza to osoby najbliżej związane z głową państwa, czyli jego dzieci, a także rzeczniczka Kayleigh McEnany, doradca Corey Lewandowski, prawnik i osoba do zadań specjalnych Rudy Giuliani, prokurator generalny Bill Barr oraz szef Kancelarii Prezydenta Mark Meadows. Wszyscy oni trzymają się narracji, że wybory zostały sfałszowane i nie chcą przyjąć do wiadomości, że Joe Biden jest prezydentem-elektem.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • AA1(2020-11-18 08:21) Zgłoś naruszenie 12

    Gazeta Prawna powinna przedstawiać fakty prawne, tymczasem zachowujecie się jak tabloid. Joe Biden nie jest prezydentem elektem. Jeszcze wczoraj w żadnym stanie wyniki wyborów nie były certyfikowane.

    Odpowiedz
  • Rupert(2020-11-18 10:30) Zgłoś naruszenie 12

    Biden nie jest jeszcze prezydentem i nie będzie. To, że przyznano mu głosy elektorskie na wyrost, bo tak się robi kiedy wygrywa się w danym stanie (proszę redaktora odszukać jak wyglądały poprzednie wybory. Podpowiem p. Hilary w ogólnonarodowym głosowaniu też wygrała. Tylko, że elektorzy zdecydowali inaczej.) Elektorzy zbierają się na głosowanie dopiero w grudniu i to od ich głosowania zależy wynik. A Trump ma większe poparcie wśród elektorów niż Biden. Więc proszę się nie wygłupiać tak jak nasz Prezydent, który już oficjalnie pogratulował Bidenowi wygranej.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie