"Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, prezes PiS Jarosław Kaczyński - zgodnie z zaleceniami GIS - udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych" - poinformował w poniedziałek Fogiel.

Jak dodał, wicepremier, szef PiS czuje się dobrze, a swoje obowiązki "w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu".

Fogiel w rozmowie z PAP poinformował, że Jarosław Kaczyński dowiedział się o kontakcie z osobą zakażoną w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej.

"Niezwłocznie po otrzymaniu informacji pan prezes udał się do domu, gdzie będzie oczekiwał na wytyczne służb sanitarnych" - zapowiedział wicerzecznik PiS.

Fogiel informację o kwarantannie szefa PiS zamieścił na Twitterze."Szambo wylewające się pod tweetem na temat kwarantanny Prezesa PiS jest niewiarygodne, skrajne chamstwo i nienawiść. Stan umysłu +formacji anty-PiS+ w całej okazałości, jeśli ktoś ciekaw. I tacy ludzie lubią tu robić z siebie ofiary i żalić się, że +są atakowani przez PiS+" - zareagował Fogiel na obraźliwe komentarze, jakie zaczęły się pojawiać pod wcześniejszym wpisem.