Dworczyk przypomniał w programie "Tłit" w Wirtualnej Polsce, że wtorkowy wynik testu premiera był ujemny. "Na pewno ten test będzie powtórzony w terminie wskazanym przez lekarza i Sanepid, premier czuje się dobrze, przebywa na kwarantannie" - przekazał szef KPRM.

Nie potwierdził, że Morawiecki podczas kwarantanny przebywa w rządowym budynku przy ul. Parkowej. "Jest to jeden z rządowych budynków w Warszawie, który jeszcze wiosną został przystosowany do takich potrzeb, jest tam stworzona infrastruktura, która pozwala nie tylko na wideokonferencje, ale również na podpisywanie dokumentów w sposób bezpieczny" - powiedział Dworczyk.

Szef KPRM informował wcześniej, że ok. 5 nad ranem we wtorek okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP, który pracuje z premierem uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wówczas - jak dodał - szef rządu został objęty kwarantanną, została wdrożona procedura na okoliczność takiej sytuacji.

Premier wykonał test na covid-19 we wtorek, wieczorem tego dnia rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że wynik jest ujemny i nie wykryto zachorowania.