statystyki

Rekonstrukcja rządu w cieniu finansów

autor: Klara Klinger, Tomasz Żółciak, Magdalena Cedro24.08.2020, 08:50; Aktualizacja: 24.08.2020, 08:51
Adam Niedzielski

Adam Niedzielskiźródło: Materiały Prasowe
autor zdjęcia: Krzysztof Kania

Wiceministrem zdrowia zostanie lekarz ‒ wynika z informacji DGP. To kolejna zmiana obok powołania szefów resortów zdrowia i spraw zagranicznych

Zeszłotygodniowa fala odejść z rządu (dwóch ministrów i dwoje wiceministrów) wywołała spekulacje, czy w kolejce nie stoją kolejni gotowi do rezygnacji. Choć rekonstrukcja zapowiedziana jest na przełom września i października.

Premier szybko uzupełnił wakaty po Łukaszu Szumowskim i Jacku Czaputowiczu. Jak wynika z naszych informacji, z ministrem zdrowia była umowa, że doczeka do końca wyborów prezydenckich. Zaskoczeniem był moment odejścia szefa MSZ, bez czekania na rekonstrukcję. Bo że chce zrezygnować, sygnalizował kilka tygodni temu w wywiadzie dla „Rz”. Jak mówi jeden z naszych rozmówców z obozu władzy, widocznie profesorska duma nie pozwoliła mu „odejść w tłumie”. Jego zdaniem obaj nowi ministrowie zostaną na dłużej i przetrwają jesienne zmiany w gabinecie Mateusza Morawieckiego. Oficjalne nominacje mają nastąpić w ciągu kilku dni.

Lekarz na wiceministra


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Skladka zdrowotna a skladka rentowa(2020-08-24 10:24) Zgłoś naruszenie 10

    Skladka rentowa w Polsce stanowi 85% skladki zdrowotnej i 1/3 skladki emerytalnej. Dlaczego skladka rentowa jest taka wysoka? Przeciez w ZUS rencistow, niezdolnych osob do pracy jest mniej niz 1 milion, a emerytow i rencistow rodzinnych jest okolo 7 mln. Moze znaczna czesc skladki rentowej nalezaloby przesunac na poczet skladki zdrowotnej , aby skladka zdrowotna wynosila 13% wynagrodzenia i w czesci byla oplacana przez pracownika , a w czesci przez pracodawce? ------- Przy wyzszych nakladach publicznych na zdrowie latwiej byloby zarzadzac systemem zdrowotnym.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie