statystyki

Prezes nie wybiera się na emeryturę i ma dalekosiężne cele

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak21.07.2020, 06:00; Aktualizacja: 21.07.2020, 08:39
Grzegorz Osiecki

Grzegorz Osieckiźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Górski

Zakończył się trzyletni cykl kampanijny, teraz zaczyna się twarda polityka. Widać, że PiS chce przeprowadzić najpierw remanenty personalne, a potem realizować polityczną agendę.

– Zarówno Zjednoczona Prawica, jak i Prawo i Sprawiedliwość bez Jarosława Kaczyńskiego rozpadnie się jak domek z kart – stwierdził wczoraj w radiowej Trójce Joachim Brudziński. To kolejny sygnał z „twardego jądra PiS”, wysłany do wewnątrz własnego obozu politycznego. Pierwszym był niedzielny wywiad Jarosława Kaczyńskiego dla radiowej Jedynki. Zapytany o potencjalnych następców na stanowisku lidera partii odparł: „Jest cała grupa polityków, która tak o sobie myśli. A co ja myślę, to już zachowam dla siebie”. Ten komunikat dość jasno stwierdza, że prezes PiS na razie nie wybiera się na polityczną emeryturę. Wysłał też wyraźny sygnał w stronę takich politycznych długodystansowców jak Zbigniew Ziobro, mówiąc, że w ramach rekonstrukcji Mateusz Morawiecki może spać spokojnie. Przypieczętowaniem tego stanu ma być jeszcze jesienny kongres PiS. Jeśli premier zostanie wybrany na wiceprezesa partii, w praktyce może się stać nietykalny – zwłaszcza dla tych polityków PiS, dla których do dziś stanowi on ciało obce w partii. A wielu z nich ma własne ambicje. Zagadkowo zabrzmiały słowa Jarosława Kaczyńskiego o samej partii. – Plany reorganizacji są daleko idące, trzeba wyciągnąć wnioski z wydarzeń ostatnich lat – mówił prezes PiS.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie