"Przejaw głębokiej choroby nauki polskiej". Profesorowie piszą do prezydenta w sprawie Zybertowicza

01.07.2020, 15:29; Aktualizacja: 01.07.2020, 15:50
Postępowanie w sprawie przyznania Zybertowiczowi tytułu profesora nauk społecznych wszczęła w listopadzie 2017 r. Rada Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu

Postępowanie w sprawie przyznania Zybertowiczowi tytułu profesora nauk społecznych wszczęła w listopadzie 2017 r. Rada Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniuźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Jan Rusek Agencja Gazeta

Ta decyzja jest jednym z przejawów głębokiej choroby nauki polskiej - napisali profesorowie w liście otwartym do prezydenta Andrzeja Dudy, komentując decyzję Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów, odmawiającą nadania tytułu profesora socjologowi dr hab. Andrzejowi Zybertowiczowi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • Linius Pit(2020-07-04 11:14) Zgłoś naruszenie 21

  Grupa profesorów o podobnie miernym dorobku naukowym jak Zybertowicxz. Publikacje lokalne nie czytane nigdy poza wąskim gronem kolegów. Książki recenzowane przez znajomków. To właśnie patologia nauki polskiej.. Wszyscy podpisani to akolici PiSu . Oni mają czelność obrażać naukę? Polscy naukowcy pracują za darmo i generują "najtańsze " publikacje międzynarodowe. Uzyskiwalność grantów dla badaczy jest na poziomie 7% bo takie niskie nakłady są na naukę, pieniadze idą na programy socjalno-polityczne. Młodzi naukowcy reprezentujący socjologię mają dorobek 10 razy wyższy niż Zybertowicz i o nich się nikt nie upomina??

  Odpowiedz
 • jul(2020-07-02 13:21) Zgłoś naruszenie 01

  pytanie czy Pan Zybertowicz przyjąłby z rąk Prezydenta dudy taki tytuł

  Odpowiedz
 • Pefesor belwederski, specjalista w zakresie Jens.(2020-07-02 09:04) Zgłoś naruszenie 13

  Jestem pewny, ze Centralns Komisja ds. Stopni i Tytulow zlozy niezwloczmie wniosek o nadanie tytulu profesora znanemu naukowcowi Aleksandrowi Kwasniewskiemu ? W nastepnej kolejnosci powinien byc znany wykladowca na uniwersytetach amerykanskich , bedacy zaledwie profesorem honos causa - niejaki Lech Walesa Jezeli Szanowna Komisja pojdzie inna droga to Ona nie bedzie soba ! PS Co tam , jakis tam dr habilitowany Andrzej Zybertowicz ! Kto tam o nim cokolwiek slyszal ?

  Odpowiedz
 • Roy(2020-07-02 00:42) Zgłoś naruszenie 52

  Dzisiaj oni sie ukrywaja w CK, a wczoraj urzedowali w KC. Po prostu postkomuna

  Odpowiedz
 • realista(2020-07-01 19:53) Zgłoś naruszenie 23

  ażeby ocenić trzeba poznać pełne stanowisko Komisji. Poparcie kumpli po fachu to zbyt mało....

  Odpowiedz
 • Olek(2020-07-01 17:29) Zgłoś naruszenie 111

  Ta choroba już dawno została zdiagnozowana: to postkomuna. Chorych należy jak najszybciej odizolować od społeczeństwa i poczekać na naturalne wymarcie.

  Odpowiedz
 • ach(2020-07-01 16:47) Zgłoś naruszenie 27

  Nie spełnia wymogów formalnych. Pewnie mu znanych i jego kumplom. Ale co tam procedury. MY obecni przy żłobie po prostu im nie podlegamy. Sz .P. Gliński nagwizdał na na tytuł profesora ale Czartoryskim kasę Polaków dał. Przy 3. rozbiorach rządzili w I RP Rosjanie, teraz rządzą niewolnicy Watykanu - zwą się prawi i sprawiedliwi. A nam zostanie się ino sznur - suwerenie biegiem na mszą i dawać na tacę - za mało dostali.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie