Wróbel: A, proszę, niby czyścioszki, a też się taplają w politycznym błocku [OPINIA]

autor: Jan Wróbel05.06.2020, 07:28; Aktualizacja: 05.06.2020, 08:19
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Opozycja chętnie wskazuje na PiS jako na źródło okołowyborczego zamętu. Ale prawda jest inna – politycy, zwłaszcza ci spod znaku Koalicji Obywatelskiej oraz Koalicji Polskiej, współuczestniczą w tym zbożnym dziele. Raz straszą wyborami, by zaraz potem straszyć ich brakiem; raz ostrzegają przed zamachem stanu, by następnie domagać się wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Teraz opozycja jednocześnie wspiera konstytucyjnie śliską umowę wyborczą w sprawie głosowania 28 czerwca i sygnalizuje, że chce wyborów po 6 sierpnia.

Nie wypominam, aby pastwić się nad opozycją: „A, proszę, niby czyścioszki, a też się taplają w politycznym błocku”, ani tym bardziej, by zdejmować brzemię winy ze Zjednoczonej Prawicy. Wskazuję, że niepokojąco ocieramy się o perspektywę zwycięstwa tych, którzy mają w d…e rozróżnianie, która partia gorzej sobie radzi w 2020 r. Zwycięstwa tych, którzy, jak francuskie żółte kamizelki, gardzą systemem partyjnym – i demokracją. Chociaż mówią czasem coś innego, a mianowicie, że chcą demokracji, tylko „nie takiej”. Nie taka – to jest na Kubie i w Rosji. Negacjoniści nie szukają sojuszników w klasie politycznej. Znajdują w niej tylko wrogów – i nikogo innego nie potrzebują, by utrzymywać swoją aktywność.


Pozostało 39% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (3)

 • ppu(2020-06-10 09:59) Zgłoś naruszenie 03

  Jako zwolennik lepszej namaszczonej strony narodu panisko dyrektor mógłby się postarać i odrzucić swoje emocje - jak .już pisze.Zawsze niech pamięta,pis -kręgi się kończą.

  Odpowiedz
 • Nasky(2020-06-05 15:57) Zgłoś naruszenie 30

  Red. J.Wrobel napisał tekst w którym dla każdego jest coś miłego. Ale czy może być inaczej skoro mamy tak podzielone społeczeństwo ? Zresztą jak mawiał słynny Polak "tylko prawda jest ciekawa" i mam wrażenie, że szanowny redaktor podziela ten pogląd.

  Odpowiedz
 • Bert(2020-06-05 09:10) Zgłoś naruszenie 121

  wyjątkowo, wróbel, podzielam twoje 61% darmowo udzielonego, poglądu. Co do reszty, to z zasady nie kupuję byle czego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie