statystyki

Nowacka: Kandydatowi na prezydenta potrzebne jest coś więcej niż tylko to, że bardzo nie lubi PiS [WYWIAD]

autor: Magdalena Rigamonti15.05.2020, 08:10; Aktualizacja: 15.05.2020, 10:20
Barbara Nowacka. Fot. Maksymilian Rigamonti

Barbara Nowacka. Fot. Maksymilian Rigamontiźródło: Dziennik Gazeta Prawna
autor zdjęcia: Maksymilian Rigamonti

Czego chcemy od prezydenta Polski? Żeby fajnie rapował? Mało mnie obchodzi, czy Małgorzata Kidawa-Błońska podejmie decyzję o wycofaniu się, bo i tak mi zaimponowała – mówi posłanka KO Barbara Nowacka.

Koronawirus dotarł już do Sejmu?

Tak. Na razie wiadomo, że jedna osoba jest zakażona. Ale może być ich więcej, bo w Sejmie prawie nikt nie przestrzega środków bezpieczeństwa. Dwa posiedzenia temu nie było płynu do dezynfekcji. Któregoś dnia zabrakło jednorazowych rękawiczek, a potem ktoś skombinował takie duże foliowe, jakie zakłada się na stacjach przy nalewaniu paliwa. Maseczki są reglamentowane. Teraz jednak wiele osób chodzi bez nich. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek trzyma prawie pustą izbę plenarną, a w innych salach siedzimy stłoczeni po kilkadziesiąt osób. Posłowie są w o tyle dobrej sytuacji, że mogą mieć szybką ścieżkę testowania, problem mają pracownicy biur, Straży Marszałkowskiej, kierowcy. Wszyscy powinni być przebadani i to od razu. W najgorszym razie PiS nas wszystkich pośle na kwarantannę na dwa tygodnie, żebyśmy nawet podpisów nie mogli zebrać. Tych potrzebnych do zgłoszenia kandydata na prezydenta.

Czyli jednak wymieniacie.

Dziś nie znamy żadnych reguł gry. Z mojej perspektywy, koalicjanta, nowa data wyborów oznacza nową decyzję.

I nowego kandydata.

Magazyn DGP z 15 maja 2020 r

Magazyn DGP z 15 maja 2020 r

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Będziemy patrzeć, co zrobi Platforma Obywatelska, a przede wszystkim Małgorzata Kidawa-Błońska.

Radosław Sikorski już stoi w blokach startowych, stroszy piórka.

A kiedy faceci nie stroszą piórek? Oni tak po prostu mają. W momencie, kiedy się okazało, że wybory prezydenckie mogą się nie odbyć 10 maja, to zabrakło piór w sklepie z piórami. Zawrzało. Również na lewicy, bo tam zaczęto się zastanawiać, czy Robert Biedroń to na pewno dobry kandydat. Tam też już wielu stroszy piórka.

Kto? Czarzasty?

Raczej Adrian Zandberg był na tapecie.

Pani były chłopak.

Sprzed prawie ćwierć wieku. Zawsze, kiedy widać sondaże, to się myśli, że można coś poprawić. A teraz pojawia się szansa na zmianę wszystkiego. I wiadomo, że są takie pokusy. Na pewno długa rozmowa w tej sprawie w gronie koalicjantów jest potrzebna. Miała się nawet odbyć w tym tygodniu, ale skoro nie wiadomo, kiedy będą wybory i na jakich zasadach... Nie mamy do czynienia z uporządkowanym państwem, więc nie można planować. Jeśli Kidawa-Błońska zostanie, to robimy mocną kampanię i idziemy za nią jak wojsko.

Dotąd nie byliście wojskiem.

Tak, nie wszyscy z nas byli jak karne wojsko. Tak, podgryzali się wzajemnie. I tak, uważam, że to słabe, bo umawialiśmy się na jedność. Wszyscy mamy wątpliwości, czy w tym modelu daleko zajedziemy. Dobrze by było, żeby cała opozycja miała takie wątpliwości.

O którym modelu pani mówi?

O kłóceniu się opozycji. O sytuacji, w której jest tylu kandydatów wzajemnie się podszczypujących i podkopujących. Można odejść od prostych interesów partyjnych i zastanowić się, czy naprawdę po to idziemy zajmować się tą polityką, żeby wyszarpywać sobie 2 proc. elektoratu.

Uciekła pani od tematu Sikorskiego.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (5)

 • żal...(2020-05-15 09:07) Zgłoś naruszenie 81

  dlaczego kobitki zajmujące się polityką a występujące w stacjach telewizyjnych(wszystkich) są tak przeciętnej urody ,( "sporadyczne" wyjątki )- prawdopodobnie złość,zadziorność, popisywanie się ,niechęć do przeciwników - aż tak pozbawia je kobiecości ....na co wskazuje : fizys ,mimika , powiększone nakładki nazębne, pozy, gesty,rybie usta...przez co utrudniona " jest ekwilibrystyka słowna" ! najgorsze że NIKT szczery im tego nie mówi ,dlatego żyją w nieświadomości , dalej się .... "wyginając"..!!

  Odpowiedz
 • czytelnik(2020-05-15 09:07) Zgłoś naruszenie 52

  coś nowego, Nowacka doszła do wniosku, że program antypis nie dizała

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • krzyś(2020-05-15 14:45) Zgłoś naruszenie 31

  co to takiego ta nowacka

  Odpowiedz
 • Bert(2020-05-16 23:45) Zgłoś naruszenie 20

  no właśnie, co to takiego ta nowacka...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie