statystyki

Jak zmniejszyć i jednocześnie utrzymać społeczny dystans?

autor: Anna Wittenberg06.05.2020, 10:41; Aktualizacja: 06.05.2020, 11:52
Politycy skupiają się na luzowaniu gospodarki, ale nie pomogą nam podjąć decyzji o tym, kiedy można spotkać się z najbliższą rodziną.

Politycy skupiają się na luzowaniu gospodarki, ale nie pomogą nam podjąć decyzji o tym, kiedy można spotkać się z najbliższą rodziną.źródło: ShutterStock

Politycy skupiają się na luzowaniu gospodarki, ale nie pomogą nam podjąć decyzji o tym, kiedy można spotkać się z najbliższą rodziną.

„Otwieramy gospodarkę, ale ani o centymetr nie luzujemy reguł dystansowania społecznego. One są może nawet ważniejsze niż wcześniej, bo dziś niektórzy pozwalają sobie na trochę więcej swobody. Pamiętajmy, z domu wychodzimy: do pracy, po zakupy i w życiowo koniecznych sprawach” – tak mówił ostatnio premier Mateusz Morawiecki, zapowiadając odmrożenie handlu w galeriach, hoteli i przedszkoli oraz żłobków. Zatem w relacjach społecznych rządzący wciąż zalecają rygor, a my mamy z tym coraz większy problem i obawiamy się, jak długo ta sytuacja może jeszcze potrwać.

– Mama, 65 lat, zaprosiła na obiad mnie i brata z dziewczyną. Zaczęła od obwieszczenia, że właśnie kończy siedzenie w domu, niezależnie co o tym sądzimy – relacjonuje Sylwia z Warszawy. Inny czytelnik: – Od tygodnia zastanawiamy się, co zrobić z dziadkami. Do początku lockdownu to oni opiekowali się naszymi córkami. Od półtora miesiąca kontakt jest tylko telefoniczny. Żona nie może wrócić do pracy, bo nie ma kto zostać z maluchami. Nie wiemy, czy to w ogóle legalne, żeby się teraz spotykać.


Pozostało 82% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie