statystyki

Trump, zasłaniając się pandemią, walczy z imigrantami

autor: Radosław Korzycki28.04.2020, 07:37; Aktualizacja: 28.04.2020, 07:37
Dla Donalda Trumpa teraz najważniejsze są listopadowe wybory. Prezydent doskonale wie, że kwestia imigracji – niezależnie od tego, jak to się ma do bieżących problemów gospodarczych – mobilizuje jego tradycyjny elektorat.

Dla Donalda Trumpa teraz najważniejsze są listopadowe wybory. Prezydent doskonale wie, że kwestia imigracji – niezależnie od tego, jak to się ma do bieżących problemów gospodarczych – mobilizuje jego tradycyjny elektorat.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: Chris Kleponis POOL

Pentagon cały czas wydaje na budowę muru pieniądze, które Kongres przeznaczył na inne cele.

Donald Trump podpisał właśnie dekret zakazujący przez 60 dni wydawania pozwoleń na pobyt oraz zielonych kart dla ubiegających się o te dokumenty imigrantów. Jednocześnie zostawił prawną ścieżkę do ściągania na terytorium Stanów Zjednoczonych robotników sezonowych. Głównie na potrzeby rolnictwa, bo zaczyna się sezon zbiorów. W efekcie można założyć, że decyzje zawieszające wydawanie dokumentów to bardziej PR kierowany do elektoratu niż rzeczywista próba uregulowania problemu imigracyjnego.

Część Amerykanów w związku z zagrożeniem koronawirusem boi się przybyszów. W sobotę organizacje broniące praw imigrantów zaskarżyły prezydencki dekret w sądzie federalnym.


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie