W Holandii na Covid-19 zmarło kolejnych 67 osób - poinformował w poniedziałek Krajowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska (RIVM). To najmniej od ponad trzech tygodni. Łącznie epidemia pochłonęła już w tym kraju 3751 ofiar śmiertelnych.

Według najnowszych danych RIVM wykryto również 750 nowych infekcji SARS-CoV-2, a kolejnych 75 chorych hospitalizowano. Jak dotąd do szpitali ogółem trafiło 9779 osób.

Od początku pandemii Covid-19 w Holandii stwierdzono 33405 przypadków infekcji. Rzeczywista liczba zakażeń jest wyższa, niż podaje RIVM, ponieważ nie wszystkie osoby z objawami poddawane są testom.

Liczba nowych hospitalizowanych pacjentów wciąż spada.

Nie wszystkie przyjęcia do szpitala lub zgony miały miejsce w ostatnich 24 godzinach. Niektórzy pacjenci są zgłaszani później. Z tego powodu liczby są często uzupełniane danymi z poprzednich dni. Ponieważ nie wszyscy pacjenci z Covid-19 są badani, rzeczywiste liczby w Holandii są wyższe niż liczby podane w raporcie.

RIVM zaznacza, że obecnie rozprzestrzenianie się koronawirusa jest wolniejsze, niż byłoby w przypadku niezastosowania nadzwyczajnych środków, czyli ogólnokrajowej kwarantanny.

Łukasz Osiński (PAP)