Czy letnia pogoda zatrzyma koronawirusa? Włoska wirusolog odpowiada

03.04.2020, 20:06; Aktualizacja: 03.04.2020, 20:45
Obecna pandemia to zjawisko o "epokowym zasięgu".

Obecna pandemia to zjawisko o "epokowym zasięgu".źródło: ShutterStock

Koronawirus nie minie latem, ale "to nie jest tunel bez końca, wyjdziemy z niego"- powiedziała w piątek włoska wirusolog Ilaria Capua. Jej zdaniem obecna pandemia to zjawisko o "epokowym zasięgu".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

  • jan(2020-04-03 22:10) Zgłoś naruszenie 10

    Tak ale nie polska opozycja ona się nie zmien

    Odpowiedz
  • Tim(2020-04-04 15:26) Zgłoś naruszenie 00

    Wszystkie te opinie są sprzeczne. Jeszcze nie tak dawno czytałem, że na wirus duży wpływ ma temperatura. Badania prowadzili włoscy uczeni. Przecież to są koronawirusy i temperatura na nie działa. To jest oczywiste. Widać po Afryce, że tam się SARS 2, tak swobodnie nie rozwija.

    Odpowiedz
  • Bronek(2020-04-04 19:40) Zgłoś naruszenie 00

    Faktycznie w Hiszpanii zima i czekają za słońcem. CO ZA *********** FACHOWCA!!!

    Odpowiedz
  • Kriss(2020-04-05 09:58) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdury to wina 5g i napromiwniowania

    Odpowiedz
  • dixi(2020-04-05 10:51) Zgłoś naruszenie 10

    Dziwne jest to, że epidemiolodzy nie zauważają pewnych prawidłowości, które widzą zwykli ludzie. Co więcej wypowiedzi większości epidemiologów są tak absurdalne, że dziwie się, że są wypowiadane przez ludzi, którzy mają się za naukowców. Dla przykładu. - noszenie masek (niekoniecznie kupowanych od spekulantów), choćby zwykłego obwiązania twarzy materiałem. Z jednej strony mówią, że maski chirurgiczne nie chronią (co pewnie jest prawdą), ale jednocześnie zalecają ich noszenie służbie zdrowia. Kolejna rzecz - mówią, że maski powinni nosić chorzy. Chory to powinien siedzieć w domu na kwarantannie. Maski powinni nosić wszyscy (w przestrzeni publicznej) bo to ogranicza ekspansję wirusa, tym bardziej, że większość podobno nosi bezobjawowo. Kolejna rzecz - dystrybucja wirusa. Skąd wiecie, że nosi przez kontakt z przedmiotami? Skąd wiecie jaka jest dawka zakaźna? Skąd wiecie ile czasu wirus "żyje" na powierzchni konkretnych przedmiotów. Wasze informacje są sprzeczne z badaniami, które podejmowano w Niemczech. Czy epidemiolodzy, którzy się wypowiadali, robili jakieś badania? Jakieś eksperymenty? Czy tylko jeden powtarza po drugim, jak w średniowieczu o obrotach słońca wokół ziemi.

    Odpowiedz
  • Joanna (2020-04-06 14:16) Zgłoś naruszenie 11

    Serio i to tyle piszecie tylko po to żeby pisać. A może jakieś konkrety

    Odpowiedz
  • przeplata i placień(2020-04-09 21:13) Zgłoś naruszenie 00

    Kwiecień to trochę zima i trochę lato. bo Zima będzie uderzyła lato.Złamana pogoda w kwietniu będzie siarczysty mróz i upał pogoda będzie duży mróz w kwietniu 2020r w Polsce Mit szósty – mróz zabija koronawirusa w Polsce w kwietniu 2020r. Być może mróz tak działa na wirusa znajdującego się poza organizmem nosiciela, ale my jesteśmy stałocieplni, więc SARS-CoV-2 dobrze „czuje” się w temperaturze naszego ciała nie zważając na mróz za oknem. Tak więc niezależnie czy pojedziemy na Spitsbergen, na Grenlandię czy Antarktydę, wszędzie będziemy jednakowo narażeni na zarażenie się koronawirusem od osób chorych tam przebywających.

    Odpowiedz
  • pogoda kwietnia 2020 w polsce(2020-04-09 21:17) Zgłoś naruszenie 00

    kwiecień to trochę zima i trochę lato.bo zima będzie uderzyła lato.Złamana pogoda.Będzie padał śnieg w kwietniu 2020 rok w Polsce i siarczysty mróz i upał i słonecznie.kwiecień przeplata plecień.

    Odpowiedz