Szefowa KE "szczególnie zaniepokojona" środkami nadzwyczajnymi na Węgrzech

02.04.2020, 15:05; Aktualizacja: 02.04.2020, 15:05
"Rozumiem, że państwa członkowskie mogą przyjąć specjalne środki w odpowiedzi na kryzys dotyczący zdrowia. Jednak obawiam się, że pewne środki idą za daleko. Jestem szczególnie zaniepokojona sytuacja na Węgrzech. Podejmiemy działania w tej kwestii, jeśli będą niezbędne, tak jak to robiliśmy w przeszłości" - powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej.

"Rozumiem, że państwa członkowskie mogą przyjąć specjalne środki w odpowiedzi na kryzys dotyczący zdrowia. Jednak obawiam się, że pewne środki idą za daleko. Jestem szczególnie zaniepokojona sytuacja na Węgrzech. Podejmiemy działania w tej kwestii, jeśli będą niezbędne, tak jak to robiliśmy w przeszłości" - powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej.źródło: ShutterStock

Jestem szczególnie zaniepokojona sytuacją na Węgrzech i podejmiemy działania w tej kwestii, jeśli będą potrzebne, tak jak to robiliśmy w przeszłości - powiedziała szefowa KE Ursula von der Leyen pytana o środki nadzwyczajne wprowadzone przez Budapeszt w związku z pandemią.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • kama(2020-04-02 16:12) Zgłoś naruszenie 194

  Podobne środki stosuje w tej chwili Polska. Tylko patrzeć, jak Unia zacznie i nas krytykować, chociaż niedawno twierdziła, że w kwestii epidemii każdy kraj sam musi reagować. Pani Urszula za bardzo się nudzi i wymyśla tą nowomową europejską zadania dla swoich urzędników.

  Odpowiedz
 • Kasik(2020-04-02 17:39) Zgłoś naruszenie 154

  Jeśli to zrobi w tej sprawie to powoli zabije UE - a Węgry i nie tylko Węgry skutecznie wyprowadzi z UE. Ja po tym kryzysie nie mam już wątpliwości najwyższy czas na dyskusję czy rzeczywiście potrzebna nam jest taka UE. Bezradna i beznadziejna wobec kryzysu.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • aleff(2020-04-02 20:14) Zgłoś naruszenie 91

  Nie rozumiem krajow takich jak niderlandy belgia szwecja i uk.Uk jeszcze sie wycofalo z bledu braku walki z CoVid. Oni widocznie chca depopulacji wlasnych narodow. Nie ma innej mozliwosci skoro teraz glowa komisji europejskiej wkracza z buciorami by suwerenny kraj atakowac za to ze broni sie jak moze przed pandemia. Jedyne wytlumaczenie jest takie ze UE chce depopulacji! I malo tego chce tez zdepopulowac Wegry - ktore jako suwerenny kraj maja prawo sie bronic i ustalac wewnatrz krajowe normy nakazy i zakazy!

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Ula(2020-04-03 00:16) Zgłoś naruszenie 81

  Nie ma baba innych problemów

  Odpowiedz
 • wnosek(2020-04-03 06:36) Zgłoś naruszenie 60

  Geneza powstania UE to Europejska Wspólnota Gospodarcza a nie EURO KOŁCHOZ. My to kiedyś już przerabialiśmy w RWPG. Takie projekty nie mają przyszłości. Komuna w wydaniu zachodnim też.

  Odpowiedz
 • von der Demagogia(2020-04-02 17:40) Zgłoś naruszenie 54

  Kulas Nowogrodzki nie musiał wprowadzać stanu wyjątkowego aby wprowadzić stan wojenny. I to jakoś pani von der Leyen. Pani von der Leyen woli demokrację w wydaniu włosko-hiszpańskim. Takie są priorytety dla chadeków europejskich, dla których najważniejsze w życiu są plagiaty.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie