Koronawirus w Polsce: Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza niezbędnymi sytuacjami

24.03.2020, 13:03; Aktualizacja: 24.03.2020, 17:10
Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowski

Mateusz Morawiecki i Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Mateusz Marek

Ten efekt, który dzisiaj mamy, mniejszego przyrostu [przypadków koronawirusa] niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tym co się dzieje i musimy wdrożyć kolejne ograniczenia - powiedział we wtorek 24 marca premier Mateusz Morawiecki. Ograniczenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (346)

  • Krystyna(2020-03-24 18:32) Zgłoś naruszenie 70

    Tak trzymać

    Odpowiedz
  • Maciek(2020-03-24 18:32) Zgłoś naruszenie 012

    do Evil i jemu podobnych; NIE KŁAMCIE o podstawach prawnych. Ustawa z 5.XII.2008 nie przewiduje zakazu zgromadzeń, ale np. czasowe ograniczenia w przemieszczaniu się czy zamknięcie części zakładów pracy. Rząd wprowadza zakazy niekonstytucyjnie, bo bez ogłoszenia stanu klęski żywiołowej, którego to wszystkie warunki są spełnione. Wszystko po to, żeby przeprowadzić wybór Dudusia w maju!

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:33) Zgłoś naruszenie 15

    moim zdaniem świat zapamięta rok 2020 na długo . Jeśli jest to atak terrorystyczny ,to udany lekarze umieraja w szczelnych kombinezonach a maska nic ci nie pomże

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:42) Zgłoś naruszenie 01

    koronowisus sie mutuje - śmiertelność wzrasta nie pomagają szczelne kombinezony

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:46) Zgłoś naruszenie 12

    nawet ak znajdzie sie szczepionka to niewiadomo jakie szkody wisus zrobi -spustoszenie organizmu, nie dociagniesz do 50

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:48) Zgłoś naruszenie 61

    pamiętajcie, mamy tylko jedno życie .I to jest najwiekszy skarb jaki mamy nic nie ma ważniejszego.

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:54) Zgłoś naruszenie 62

    uświadom sobie, że nie wążny jest spacer, rower, jogging- unikaj śmierci

    Odpowiedz
  • yarek(2020-03-24 18:57) Zgłoś naruszenie 01

    Interesuje mnie czy zakaz też obejmuje ilość pasażerów w samochodzie w czasie dojazdu do pracy?

    Odpowiedz
  • fakt(2020-03-24 18:58) Zgłoś naruszenie 214

    Jak napisałem że najbezpieczniej będzie w PRYPECI ( BRAK STAŁYCH MIESZKAŃCÓW I PROMIENIOWANIE NA POZIOMIE GLEBY ZABIJAJĄC WIRUSY) WIĘKSZOŚĆ ODEBRAŁA JAKO DOBRY ŻART OBY NIE OKAZAŁ SIĘ PROROCZY

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 18:59) Zgłoś naruszenie 51

    a jak bdziesz umieral to zapytaj sie siebie czy potrzeba było ci wychodzzic z domu i sie zarazić -narazie umieraja wszyscy- szczepionki brak

    Odpowiedz
  • olo(2020-03-24 19:01) Zgłoś naruszenie 112

    Tylko Stan Wojenny może wprowadzić dyscyplinę

    Odpowiedz
  • dr(2020-03-24 19:33) Zgłoś naruszenie 10

    Najpierw łupili nas zusem i podatkami, a teraz zabranią pracować, Polacy nie mają oszczędności ! Jak żyć panie morawiecki ?

    Odpowiedz
  • zero(2020-03-24 19:48) Zgłoś naruszenie 012

    Najpierw dotarła zaraza niszcząca bukszpany używane do tradycyjnych świątecznych dekoracji, a teraz zaraza koronawirusa, uniemożliwiająca praktyki wymyślone przez ludzi. Czy to nie Siła Wyższa interweniuje?

    Odpowiedz
  • dr(2020-03-24 19:57) Zgłoś naruszenie 13

    Czy jak się kogoś niesie na barana to się liczy jak 2 osoby czy jedna ?

    Odpowiedz
  • ja(2020-03-24 20:04) Zgłoś naruszenie 18

    a jak beda nieśli cie w trumnie to 5 osób - zgromadzenie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • slawek(2020-03-24 20:31) Zgłoś naruszenie 00

    A co z wyjazdem np. na ryby nad jezioro, jedno osobowe

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • jeszcze pracująca(2020-03-24 20:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zabawne. Tarcza ochronna dla przedsiębiorców od 1 kwietnia (a co z dużymi firmami?), gdzie terminy płatności większości podatków już będą za nami. Instytucje rządowe w większości nie pracują, przez co zwroty środków są wstrzymane. Skąd przedsiębiorcy maja brać pieniądze, skoro praktycznie wszystko stoi? Jak zwykle mydlenie oczu i wciskanie kitu jaki to dobry rząd mamy. Ograniczenie poruszania się, ale nikt nawet nie pomyślał o przesunięciu terminów składania wszelakich sprawozdań, pomimo petycji ze stron stowarzyszeń i przedsiębiorców. Brak przesunięci terminu wyborów? Bo tak wygodnie rządzącym? Ciekawe czy takie samo podejście byłoby, gdyby statystyki nie były po ich myśli. Kurcze, otrząśnijmy się. Jeżeli nie będzie realnego wsparcia dla firm, to wiele z nich upadnie. A wymówka będzie jedna - koronowirus.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • StAAbrA (2020-03-24 20:55) Zgłoś naruszenie 014

    Cosik latoś redyk i psyśpieszony , i dziwny ... Bo łowce zamiast prygać po halach , to w zagrodach siedzo - na stywnym holu ... a bace i juhasy zajarane som , jak ten neger blaskom ... Mówio , ze POdobno takie redyki majo wnijść na stałe , bo bacom ni chce się jus uzerać .... No i głupków -juhasów bedo mogli se zwolnić . W cholere . Hej .

    Odpowiedz
  • jaa(2020-03-24 20:57) Zgłoś naruszenie 016

    PIS boi się, że poumiera im elektorat przed wyborami więc robi wszystko , żeby tylko stare schorowane i zależne od państwa zgredy żyły :D

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • sebastian(2020-03-24 23:24) Zgłoś naruszenie 05

    czy można dostarczyć paczke do kuriera ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz