statystyki

Wybory prezydenckie: Opozycja poważnie rozważa wariant solidarnego wycofania swoich kandydatów

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak19.03.2020, 08:00; Aktualizacja: 19.03.2020, 08:11
Małgorzata Kidawa-Błońska

Małgorzata Kidawa-Błońskaźródło: PAP
autor zdjęcia: Piotr Nowak

W taki sposób chciałaby zmusić obóz rządzący do przesunięcia terminu wyborów prezydenckich, zaplanowanych na 10 maja. W grę wchodzą też inne scenariusze.

Termin zgłaszania do Państwowej Komisji Wyborczej (PKW) list poparcia kandydatów mija za tydzień. Większość komitetów dostarczyła już wymagane 100 tys. podpisów. Dziś koło południa dokumenty w PKW złożą sztabowcy Andrzeja Dudy. – Zbliżamy się do 2 mln podpisów – mówi nam polityk PiS. Główna konkurentka prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska złożyła 512 tys. podpisów. Robert Biedroń – 285 tys., Krzysztof Bosak – 270 tys., Władysław Kosiniak-Kamysz – 180 tys., a Szymon Hołownia – 150 tys. PKW weryfikuje ich tylko 100 tys. Reszty liczyć nie będzie. Sztaby jednak zbierają więcej, by zabezpieczyć się w razie odrzucenia części podpisów. A przy okazji chcą pokazać polityczną siłę.


Pozostało 87% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (22)

  • !!!AntyPOwiec!!!(2020-03-19 12:09) Zgłoś naruszenie 2111

    Wreszcie mają dobry pomysł - BRAWO!!!

    Odpowiedz
  • Bert(2020-03-19 12:14) Zgłoś naruszenie 2127

    w zasadzie cała obecna opozycja z punktu widzenia dobra społeczeństwa i państwa jest bezwartościowa, a nawet mniej lub bardziej szkodliwa. Główny jej nurt wywodzi się bowiem z marginesu społecznego który poszedł na współpracę z sowietami i na ruskich bagnetach sprawował władzę. Ich zstępni, to teraz "elity". Niestety, dla higieny, w demokracji to bagno musi istnieć, żeby przypominać rządzącym, że muszą się starać. Ale jeśli chcą wycofać swoje kandydatury, to tylko przyznają, że są nikim - zresztą w pełnej zgodzie z rzeczywistością

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Artur Adamski(2020-03-19 12:11) Zgłoś naruszenie 1720

    Taka Kidawa to przecież jedna wielka kompromitacja. Wycofanie się to jedyna dla niej szansa na koniec tego wstydu.

    Odpowiedz
  • ddd(2020-03-19 10:14) Zgłoś naruszenie 1625

    Po ostatnich wypowiedziach Kidawy- Głupiej nie jest żadnym kandydatem na prezydenta co jedynie ****** pasać !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czytelnik(2020-03-19 09:32) Zgłoś naruszenie 124

    Nie słyszałem, żeby któryś kandydat się oficjalnie wypowiedział. Więc może bardziej true news?

    Odpowiedz
  • wyborca(2020-03-19 11:13) Zgłoś naruszenie 1111

    Co na to Kidawa? Boi się, że jak ustapi to zarząd PO wymieni ją na innego kandydata? I słusznie zrobi.

    Odpowiedz
  • Geniek(2020-03-19 09:09) Zgłoś naruszenie 109

    Dwa największe ciągodruty Sorosza, Żólciak i Osiecki.

    Odpowiedz
  • mast(2020-03-19 15:37) Zgłoś naruszenie 94

    No proszę. Czasem i opozycja ma dobre pomysły...

    Odpowiedz
  • KRIS(2020-03-19 18:45) Zgłoś naruszenie 98

    Nie pomogą PIS -owi żadne sztuczki z DUDĄ ŻEBY MU POMÓC W WYBORACH PREZYDENCKICH !!!!!!Prezydentura DUDY była tak skandaliczna że nie jest prawdą że on ma tak wysokie notowania !!!!!DUDA nie tylko łamał konstytucję i inne prawa ale swoim zachowaniem i głupimi wystąpieniami OŚMIESZAŁ TEN URZĄD !!!! DUDA TYCH WYBORÓW N I E W Y G R A !!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • green (2020-03-19 09:50) Zgłoś naruszenie 725

    Wybierzemy Dude przez aklamacje wyborcza jak reszta kandydatow /wiedza ze nie maja i tak szans/ wycofa sie

    Odpowiedz
  • dadi(2020-03-19 13:45) Zgłoś naruszenie 72

    Po przeczytaniu wszystkich ,,wypowiedzi,, wnioskuję,że najlepszy jest żaden! Ludzie.Był taki Pan,który już przez płot skakał. Mamy młode pokolenie może się ktoś odważy i pogoni Tych z Lewa jak i Prawa do roboty. Ci ludzie nie wiedzą co znaczy praca dla Ojczyzny. Najlepiej być ,,5,, minut jako w-ce min.. i już zmieniać swoje poglądy? Polska nie ma Polityków, tylko ludzi chcących dobrze i wygodnie żyć! Pozdrawiam

    Odpowiedz
  • Obywatel.(2020-03-19 14:57) Zgłoś naruszenie 75

    I ,tak powinni zrobić ,wszyscy kandydaci , bez względu na orientację polityczną ,i to by było ok . dla wszystkich .!, B o jak słyszę przedstawicieli rządu , to jak nastąpił , ten wirus , to wszystkich chcą , karać ,zamykać ,do wiezień i po prostu ich poj****o , na czele z premierem , prezydentem i prezesem partii pisowców , jak również z tymi ministrami od różnych służb i sprawiedliwości ,a kolejki , na przejściach granicznych po 20 .30 godzin , jak były tak są i nic nikt z tym nic nie robi , czekają na cud , brak , jak zwykle organizacji , bo 95% , to organizacja , a reszta to praca , tylko kto ma ,na tym się w pis-e znać , jak to wszyscy znają się , na pieniądzach ,premiach , nagrodach ,a na robocie NIKT , i wicie ,rozumiecie , jakoś to będzie.Ja trzymam drzwi ,a Antek po forsę idzie i to jest podejście państwa polskiego do wszystkich spraw ,poważnych i tragicznych ,jak z tą powodzią we Wrocławiu w 1997 roku.?!

    Odpowiedz
  • stk(2020-03-19 13:46) Zgłoś naruszenie 69

    kandydaci do wycofania. pozostanie na placu boju kandydatka jedynej słusznej POpapranej piątej kolumny

    Odpowiedz
  • kotka(2020-03-19 15:23) Zgłoś naruszenie 39

    Kidawa? czy tak naprawdę P I N O K I O ?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz