statystyki

Koronawiurs: Unia już nie będzie otwarta na przepływy ludzi

autor: Krzysztof Śmietana, Magdalena Cedro18.03.2020, 08:25; Aktualizacja: 18.03.2020, 08:33
Decyzja o zamknięciu granic zewnętrznych UE jeszcze bardziej ograniczy słabnący ruch lotniczy nad Europą

Decyzja o zamknięciu granic zewnętrznych UE jeszcze bardziej ograniczy słabnący ruch lotniczy nad Europąźródło: ShutterStock

Zamknięcie granic poważnie utrudnia powrót do domu tym, którzy są poza UE. W ich repatriacji mają pomóc europejskie linie lotnicze.

Zamknięcie zewnętrznych granic UE na 30 dni zarekomendowała krajom członkowskim Komisja Europejska. W praktyce ma to oznaczać zakaz wjazdu dla osób z krajów trzecich, chyba że mają rodzinę w UE lub są ekspertami mogącymi pomóc w walce z epidemią koronawirusa.

Propozycja wzbudziła wątpliwości, bo obostrzenia mogą jeszcze bardziej skomplikować sytuację Europejczyków pozostających poza UE, którzy chcą wrócić do domu. Już wcześniej niektóre kraje ograniczyły możliwość podróżowania do Europy. Na zamknięcie granic lub zakaz wyjazdu do UE, która stała się globalnym epicentrum koronawirusa, zdecydowały się do tej pory Stany Zjednoczone, Maroko, Serbia, Kenia, Libia, Tanzania, Tunezja, Dżibuti, Ghana i Haiti.

Decyzja o zamknięciu granic zewnętrznych UE jeszcze bardziej ograniczy słabnący ruch lotniczy nad Europą. Teraz ogromna większość lotów to rejsy powrotne do kraju zamieszkania.


Pozostało jeszcze 74% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie