statystyki

Kolejne wybory w Izarelu. Prezydent Rivlin: Mam poczucie wstydu przed obywatelami

autor: Maciej Miłosz03.03.2020, 07:50; Aktualizacja: 03.03.2020, 08:01
Wczorajsze wybory parlamentarne w Izraelu to już trzecie od kwietnia ub.r.

Wczorajsze wybory parlamentarne w Izraelu to już trzecie od kwietnia ub.r.źródło: ShutterStock

Według sondaży także to głosowanie nie wyłoni zdecydowanego zwycięzcy.

– Wybory w Izraelu obserwuję prawie od momentu założenia tego kraju. Zawsze był to dzień, który uważaliśmy za święto demokracji izraelskiej, i muszę powiedzieć, że dziś nie czuję święta. Tylko poczucie wstydu przed obywatelami Izraela – mówił wczoraj prezydent Reuven Rivlin podczas oddawania głosu w swoim lokalu wyborczym w Jerozolimie. – Nie zasługujemy na kolejną okropną i brudną kampanię wyborczą jak ta, która kończy się dzisiaj, i nie zasługujemy na tę niekończącą się niestabilność. Zasługujemy na rząd, który działa dla nas – przemawiał polityk.

Trudno się dziwić jego gorzkim słowom. Wczorajsze wybory parlamentarne w Izraelu to już trzecie od kwietnia ub.r. W kampanii zaś nie brakowało takich chwytów jak m.in. ujawniania nagrań z prywatnych spotkań. Polityczny chaos zaczął się w listopadzie 2018 r., gdy do dymisji podał się dotychczasowy minister obrony Avigdor Lieberman z partii Nasz Dom Izrael, która w dużej mierze zbiera głosy obywateli rosyjskiego pochodzenia. Wyjście z rządu tego polityka – jastrzębia w rządowych rozmowach z Hamasem, oznaczało utratę większości przez gabinet Binjamina Netanjahu i kwietniowe wybory.


Pozostało jeszcze 65% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie