statystyki

Kolejne wybory w Izarelu. Prezydent Rivlin: Mam poczucie wstydu przed obywatelami

autor: Maciej Miłosz03.03.2020, 07:50; Aktualizacja: 03.03.2020, 08:01
Wczorajsze wybory parlamentarne w Izraelu to już trzecie od kwietnia ub.r.

Wczorajsze wybory parlamentarne w Izraelu to już trzecie od kwietnia ub.r.źródło: ShutterStock

Według sondaży także to głosowanie nie wyłoni zdecydowanego zwycięzcy.

– Wybory w Izraelu obserwuję prawie od momentu założenia tego kraju. Zawsze był to dzień, który uważaliśmy za święto demokracji izraelskiej, i muszę powiedzieć, że dziś nie czuję święta. Tylko poczucie wstydu przed obywatelami Izraela – mówił wczoraj prezydent Reuven Rivlin podczas oddawania głosu w swoim lokalu wyborczym w Jerozolimie. – Nie zasługujemy na kolejną okropną i brudną kampanię wyborczą jak ta, która kończy się dzisiaj, i nie zasługujemy na tę niekończącą się niestabilność. Zasługujemy na rząd, który działa dla nas – przemawiał polityk.

Trudno się dziwić jego gorzkim słowom. Wczorajsze wybory parlamentarne w Izraelu to już trzecie od kwietnia ub.r. W kampanii zaś nie brakowało takich chwytów jak m.in. ujawniania nagrań z prywatnych spotkań. Polityczny chaos zaczął się w listopadzie 2018 r., gdy do dymisji podał się dotychczasowy minister obrony Avigdor Lieberman z partii Nasz Dom Izrael, która w dużej mierze zbiera głosy obywateli rosyjskiego pochodzenia. Wyjście z rządu tego polityka – jastrzębia w rządowych rozmowach z Hamasem, oznaczało utratę większości przez gabinet Binjamina Netanjahu i kwietniowe wybory.


Pozostało 65% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie