Wójcik: Nie pochwalam zachowania prezesa Nawackiego

09.02.2020, 12:52; Aktualizacja: 09.02.2020, 13:13
W piątek sędziowie z Sądu Rejonowego w Olsztynie zgłosili trzy projekty uchwał, w których apelowano m.in. do prezesa Macieja Nawackiego o zaniechanie działań utrudniających sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków. Do głosowania nie doszło; prezes przedarł projekty i zamknął obrady.

W piątek sędziowie z Sądu Rejonowego w Olsztynie zgłosili trzy projekty uchwał, w których apelowano m.in. do prezesa Macieja Nawackiego o zaniechanie działań utrudniających sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi wykonywanie obowiązków. Do głosowania nie doszło; prezes przedarł projekty i zamknął obrady.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot . Krzysztof Cwik Agencja Gazeta

Nie pochwalam zachowania prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie Macieja Nawackiego - powiedział w niedzielę wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik. Zwrócił uwagę jednak, że sędziowie, którzy są w "KRS czy przeszli przez KRS są pod ogromną presją".

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (2)

  • zapytajnik (2020-02-09 20:06) Zgłoś naruszenie 61

    Wójcik: Nie pochwalam zachowania prezesa Nawackiego.... Panie Wojcik, interesuje mnie tylko czy Nawacki przekroczył przepisy prawa obowiązującego w tym kraju niszcząc publicznie dokument który znajdował się w jego rękach ? Czy jest zgoda ministerstwa na identyczne traktowanie dokumentów przez inne urzędy które nie godzą się z zawartymi w nich treściami ?

    Odpowiedz
  • czy KK to też fikcja ?(2020-02-09 17:39) Zgłoś naruszenie 81

    Art. 276. Niszczenie lub ukrywanie dokumentu bez prawa do jego rozporządzaniem Dz.U.2019.0.1950 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny Kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie