Wiceszef MSZ: Rezolucja europarlamentu w sprawie praworządności w Polsce nie jest wiążąca prawnie

16.01.2020, 20:31; Aktualizacja: 16.01.2020, 20:32
Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza, dlatego KE i Rada UE powinny wykorzystać dostępne narzędzia, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Europosłowie wezwali państwa członkowskie do przyjęcia przepisów, by dostęp do środków unijnych był uzależniony od przestrzegania praworządności.

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję w sprawie praworządności w Polsce i na Węgrzech, w której stwierdza, że sytuacja w obu państwach się pogarsza, dlatego KE i Rada UE powinny wykorzystać dostępne narzędzia, by wyeliminować ryzyko naruszania wartości unijnych. Europosłowie wezwali państwa członkowskie do przyjęcia przepisów, by dostęp do środków unijnych był uzależniony od przestrzegania praworządności.źródło: ShutterStock

Rezolucja Parlamentu Europejskiego ws. praworządności w Polsce i na Węgrzech nie jest wiążąca prawnie; zaskakuje ilość polskich europosłów, którzy zagłosowali za rezolucją i wyrazili oczekiwanie, że na Polskę zostaną nałożone sankcje - ocenił w rozmowie z PAP wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie