Grodzki do KE: Senat należycie rozpatrzy wszelkie akty mogące zagrażać praworządności

21.12.2019, 12:14; Aktualizacja: 21.12.2019, 16:22
W imieniu Senatu RP chciałbym zapewnić, że Senat należycie rozpatrzy wszelkie projekty aktów prawnych, które mogą zagrażać rządom prawa w Polsce i polskiemu sądownictwu - napisał Tomasz Grodzki

W imieniu Senatu RP chciałbym zapewnić, że Senat należycie rozpatrzy wszelkie projekty aktów prawnych, które mogą zagrażać rządom prawa w Polsce i polskiemu sądownictwu - napisał Tomasz Grodzkiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Cezary Aszkielowicz Agencja Gazeta

Senat należycie rozpatrzy wszelkie projekty aktów prawnych mogące zagrażać praworządności – zapewnił marszałek Senatu Tomasz Grodzki w liście do wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Viery Jourovej.
wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • le(2019-12-22 18:23) Zgłoś naruszenie 20

    Platformiane sądy go uniewinnią,,,,a to koniec platfusów i ich władzy

    Odpowiedz
  • aut(2019-12-22 17:36) Zgłoś naruszenie 10

    Jaki ten facet ma kłopot ze soba to juz było widać jak przyjmował gościa z zagranicy. Ten facet od kopert miał za soba flagę Tindemnsa czyli EU a ten z zagranicy flagę Rzeczpospolitej. Taki wykształcony a gamoń nad gamoniami. Patriota ale w mózgu komucha Tindemansa i tej tchórzliwej knedliczkowej .

    Odpowiedz
  • Anioł(2019-12-22 16:07) Zgłoś naruszenie 10

    I kto to mówi ...

    Odpowiedz
  • Marks...(2019-12-22 13:40) Zgłoś naruszenie 22

    Jeszcze jeden tzw. prawo rządny !!! Obrzydliwa jest paplani tzw. stołkowych polityków ,w gębach czczy patos albo nieudolne klecenie zdań na okrągło a świat szumnego, ze szpagatu szytego dziennikarstwa cedzi ,waży tą głupią gadkę myśląc, że jakiś kontynent odkrywa... Prezydent patologiczny kłamczuch... Okłamał tzw. FRANKOWICZÓW łupionych przez lichwiarskie banki !!!! Tan naprawdę, po co ten darmo- zjadaczy urząd !!! Co to za dekoracja Państwa w XXI wieku... czyż nie nawiązanie do zatęchłej władzy monarchii z głupkowatym królem na czele ??? Głupi kraj, wszak lud głupi wszystko kupi...Merry Christmas !!!!

    Odpowiedz
  • dafa(2019-12-22 12:32) Zgłoś naruszenie 42

    Dlaczego PiS nie składa w Senacie wniosku o jego odwołanie.? Znów trzęsą portkami.?

    Odpowiedz
  • T1000(2019-12-22 10:52) Zgłoś naruszenie 31

    Dlaczego pismaki cenzurujecie wypowiedzi???

    Odpowiedz
  • czytelnik(2019-12-22 09:26) Zgłoś naruszenie 75

    o praworzadności mówi ten człowiek ?bez skazy?, nie wytłumaczy co było z łapówkami wstydu nie ma

    Odpowiedz
  • Wstyd i hańba(2019-12-22 09:00) Zgłoś naruszenie 126

    Prworządność wymaga aby podejrzany (wielokrotnie) o branie łapówek podał się do dymisji i przeprosił pacjentów.

    Odpowiedz
  • Prawdy nie zakłamiecie(2019-12-22 08:55) Zgłoś naruszenie 155

    Po co tyle pisania, wystarczy aby kasta poddała się niemieckiej ustawie (prawu), a tam za takie niesubordynacje jak w Polsce jest do 5 lat więzienia. To pokazuje jakie pranie mózgu robi Nam POstkomuna i ich media.

    Odpowiedz
  • xyz(2019-12-22 00:33) Zgłoś naruszenie 175

    W sądach są setki referendarzy starszych referendarzy asystentów, którzy mają zdane egzaminy sędziowskie. Mają ukończone studia podyplomowe i pracując po kilka czy kilkanaście lat w sądach są świetnie przygotowani do sądzenia. Po wejściu nowelizacji w życie właśnie spośród tych osób zostaną uzupełnione niedobory kadrowe w sądach. Powołanych zostanie około 700-1000 osób na sędziów. Nie zasilą oni stowarzyszeń sędziowskich i nie będą protestować.

    Odpowiedz
  • Zum(2019-12-21 18:09) Zgłoś naruszenie 248

    Czy łapówkarz to.dobry gwarant praworządności?

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Karolina(2019-12-21 17:46) Zgłoś naruszenie 717

    I co z tego że rozpatrzy senat. A sejm jednym głosowaniem odrzuci wszystkie poprawki senatu. Wrócimy do tego co jest i długopis podpisze. Przecież Nkt z opozycji nie mówi ze to NIE TK ODPOWIADA SĄDOM NA PYTANIA PRUIDYCJALNE TYLKO TSUE. TAK STANOWIĄ TRAKTATY KTORE POLSKA PODPISAŁA Z UNIĄ. PRAWO UNII JEST NA PIERWSZYM MIEJSCU POTEM KONSTYTUVJA USTAWY ROZPORZĄDZENIA.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • j.(2019-12-21 17:07) Zgłoś naruszenie 621

    Będzie "wesoło", jeśli sędziowie zaczną masowo będą odchodzić z zawodu nie chcąc być na usługach partii rządzącej. (Jako świetni prawnicy bez trudu znajdą prace w biznesie.) Trzeba będzie każdemu opłacić składki na ZUS za cały okres pełnienia służby, jako sędzia.... Całkiem sporo to może kosztować budżet...

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz