Sobolewski: Reformę sądów dokończymy po wyborach

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak17.12.2019, 07:33; Aktualizacja: 17.12.2019, 07:42
Krzysztof Sobolewski

Krzysztof Sobolewskiźródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Patryk Ogorzalek Agencja Gazeta

Sobolewski: Nasz projekt ustawy sędziowskiej opieramy na rozwiązaniach francuskich. Nie zauważyłem, aby przepisy dotyczące sądów spowodowały zaognienie stosunków między Paryżem a Brukselą

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (25)

  • Zenon(2019-12-17 07:59) Zgłoś naruszenie 8948

    Dokończysz reformę ale w celi wieloosobowej!!W towarzystwie Dudy,Morawieckiego,Kaczyńskiego i reszty tej hołoty!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Zenek(2019-12-17 11:30) Zgłoś naruszenie 8648

    W Europie doskonale wiedzą jaki jest syf w polskim sądownictwie. Jak w Parlamencie Europejskim był odtwarzany film jak sędzia w Polsce ukradł na stacji benzynowej 50,00 zł, a potem jak jakaś "sędzina" z SN uniewinniła go uzasadniając "zamyśleniem" ----- to wszyscy europarlamentarzyści ryczeli ze śmiechu sądząc, że to film propagandowy PiS..... Dopiero jak im wytłumaczono, że to prawda, uznali, że sądownictwo w Polsce ma azjatyckie nawyki i od tej pory pies z kulawą nogą w PE nie stanie w obronie KASTY......, to żałosne nadzieje KASTY o jaki "zabraniu pieniędzy" itp.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Mecenas(2019-12-17 09:10) Zgłoś naruszenie 8057

    dokładnie ! po majowych (2020 r.) wyborach prezydenckich - czas na przepędzenie komunistycznej hołoty z sądów ! -

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • nie zauważył...(2019-12-17 09:11) Zgłoś naruszenie 285

    Odbyła się w PE pilna debta na temat wyczynów polskich polityków względem praworządności. Postulowano tam odebranie nam pieniędzy, jeśli będziemy łamać swe zobowiązania. Pan Sobolewski "nie zauważył"

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • utylizowac(2019-12-17 09:06) Zgłoś naruszenie 277

    wczoraj po pytaniu o pana tuska ten de---il pyta kto to jest tusk ? widzicie panstwo jaka to zgnilizna pisowska jest mozesz panu tuskowi jezorem buty czyscic pa---canie

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • wyborca(2019-12-17 08:37) Zgłoś naruszenie 185

    Niech pan nauczy się czytać ze zrozumieniem panie Sobolowski / Kto dał wam ?????

    Odpowiedz
  • ABC(2019-12-17 16:59) Zgłoś naruszenie 143

    Znalezione w sieci: Skąd PiS ściągnął przepisy dyscyplinarne? Opracowanie "Resort sprawiedliwości ZSRR w świetle sprawozdania polskiej delegacji (1956)" Stawarska-Rippel A. Oto ono: Art. 69. Prokurator Republiki ma prawo do wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec wszystkich bez wyjątku osób zatrudnionych w instytucjach sądowych RFSRR. Art. 74. W postępowaniu dyscyplinarnym mogą być nałożone kary: a) upomnienie, b) nagana, c) przeniesienie i zamiana na niższe stanowisko, d) usunięcie ze służby z czasowym zakazem pracy na stanowisku sędziego. Art. 73. Powodem wszczęcia postępowania dyscyplinarnego są: a) czyny, zachowania lub działania sędziów, choć nie podlegające odpowiedzialności karnej, ale niezgodne z godnością i charakterem stanowiska sędziowskiego, które miały miejsce w czasie pełnienia przez nich obowiązków, a także poza nimi, b) uchylenie przez Sąd Najwyższy szeregu orzeczeń w sprawach karnych i cywilnych z powodu niezgodności z ogólnym duchem ustawodawstwa RFSRR i interesem mas pracujących. Art. 80. Dyscyplinarne kolegia nie są związane jakimikolwiek formalnościami, kolejność spraw zależy od uznania kolegium, z zastrzeżeniem że po wysłuchaniu podsumowania prokuratora po nim przedstawiane jest słowo obwinionego. Art. 83. Od decyzji komisji dyscyplinarnej sądów gubernialnych można się odwołać w ciągu siedmiu dni od Sądu Najwyższego. Decyzje komisji dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie są przedmiotem jakiegokolwiek odwołania. Towarzysz D.S. Kariew tak pisał o niezawisłości sędziowskiej: „Niezawisłość sędziów radzieckich nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy. Sąd radziecki nie może służyć innym celom niż społeczeństwa socjalistycznego; nie może stosować innej polityki niż polityka Komunistycznej Partii i Rządu Radzieckiego; nie może zrealizować żadnej innej woli niż wola radzieckiego ludu”.

    Odpowiedz
  • Sobol(2019-12-17 20:01) Zgłoś naruszenie 94

    nie bądź żałosny najpierw zapoznaj się dokładnie z prawem francuskim a później dopiero zbieraj na ten temat głos a nie wprowadzaj ludzi w błąd. Pomyśl co na starość powiedzą ci wnuki.

    Odpowiedz
  • "biedni mysliciele"(2019-12-17 10:10) Zgłoś naruszenie 99

    z sędziami jak z.... medykami * - spróbujcie (również) ich * zdyscyplinować.. ( tzw górna półka buńczuczności i bezkarności ) - zawody paradoksalnie - zwane "społecznego zaufania" należało "pionować" już za czasów PRL-u.!!! niestety ....naiwne Społeczeństwo** - do dzisiaj ufa,wierzy, rozgrzesza .... ale racjonalnie (przyszłościowo) NIE MYŚLI i dlatego większość** - jest jak tabaka w ...rogu .!!! daje się "wydmuchać"....... Naiwność to najgorsza cecha charakteru. a.. zaufanie to wyższa forma naiwności -

    Odpowiedz
  • WERTYQ(2019-12-17 14:51) Zgłoś naruszenie 91

    Mina p. Sobolewskiego wyraża ogromną tęsknotę za rozumem!

    Odpowiedz
  • 543(2019-12-17 11:53) Zgłoś naruszenie 70

    Pozorowane bezprawie jest korzystne dla przekretow wysokich urzednikow panstwowych tak sie bogaci i robi kase plus przejmuje kamienice. Państwo oparte na przekrętach - Anarchia w sadach sluzy wladzy i jest na jej zlecenie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz