Ardanowski: Specustawa dotycząca odstrzału sanitarnego dzików na posiedzeniu Sejmu

12.12.2019, 11:14; Aktualizacja: 12.12.2019, 11:14
Specustawa ws. odstrzału sanitarnego dzików trafi pod obrady na kolejnym posiedzeniu Sejmu - mówił w czwartek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dotyczy zmian szeregu ustaw, by ułatwić walkę z chorobą afrykańskiego pomoru świń (ASF) - dodał.

Specustawa ws. odstrzału sanitarnego dzików trafi pod obrady na kolejnym posiedzeniu Sejmu - mówił w czwartek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dotyczy zmian szeregu ustaw, by ułatwić walkę z chorobą afrykańskiego pomoru świń (ASF) - dodał.źródło: Agencja Gazeta
autor zdjęcia: Fot. Adam Stepien Agencja Gazeta

Specustawa ws. odstrzału sanitarnego dzików trafi pod obrady na kolejnym posiedzeniu Sejmu - mówił w czwartek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Dotyczy zmian szeregu ustaw, by ułatwić walkę z chorobą afrykańskiego pomoru świń (ASF) - dodał.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (8)

 • cde(2019-12-24 22:17) Zgłoś naruszenie 00

  moze czas wlaczyć sluzby bo to troche dziwne zjawiska sie dzieja z tym asf a poco polskie mieso ma sie sprzedawać . wieść niesie ze sa proby szantarzu asf producentow a to już nie żarty ktoś musi pomóc rolnikom mysliwi tego nie zrobią bo jak a wykonczyc galaz gospodarki mozna jak nic

  Odpowiedz
 • cde(2019-12-24 21:50) Zgłoś naruszenie 00

  1.kontrole przewozu zwierząt 2. kwarantanna w chlewniach 3.zabezpieczenie chlewni kto to robi ? 4. trzoda z drugiego obiegu . 5 mozna konsultowac weterynarze myśliwi rolnicy a nie napuszczać jednych na drugich . ktoś nastawil rolników na myśliwych pomogli ekologom a teraz krzyk wielki ubezpieczac działanosć jak inni to robią mysliwi winni asf a sluzby weterynaryjne to fikcja czysta szkody lowieckie odszkodowania zawsze malo i zle a moze od doplat odliczc odszkodowanie za szkody brak plonu brak dotacji ile razy mozna pobierc pieniądze za to samo a no i susza też pienidze dziwne to wszysko i smieszne kukurydza ze slowacji tansza przez pol ceny naszej da sie da to po co nam placic szkody lepiej odkupic

  Odpowiedz
 • Rolnik 2019 (2019-12-22 13:51) Zgłoś naruszenie 00

  Tylko zmiana prawa łowieckiego coś tu zmieni moje pole moje dziki ,skończcie z tym Bierutowskim skansenem

  Odpowiedz
 • K.(2019-12-19 15:54) Zgłoś naruszenie 01

  Dlaczego Ardanwoski nie słucha ekspertów? Odstrzał dzików nie pomógł i nie pomoże, bo to głownie człowiek roznosi wirusa. Poza tym to wirus... nie zatrzyma się. Populacja musi się uodpornić, to normalne,.

  Odpowiedz
 • marcin(2019-12-14 04:25) Zgłoś naruszenie 21

  Przecież wiadomo, że ASF roznoszą myśliwi, a skutecznym i jedynym racjonalnym rozwiązaniem jest bioasekuracja - zarówno rolników jak i myśliwych.... Co tu jest trudnego?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Agnieszka Kielczewsja(2019-12-12 18:17) Zgłoś naruszenie 30

  Niektóre zakłady mięsne idą z duchem czasu i obok przetwórstwa mięsa wprowadzili produkcję jedzenia wegetariańskiego.Jwestia zmiany przyzwyczajeń. W Chinach też nikt nawet nie myśli żeby nie jeść psów lub kotów.

  Odpowiedz
 • Marcjan(2019-12-12 15:44) Zgłoś naruszenie 82

  Trzeba przyznać, że bycie w PiSie zawęża horyzonty i trzeźwość oceny sytuacji. No chyba, że Ardanowski celowo działa przeciw polskiemu rolnictwu i przyrodzie, co znowu też nie byłoby jakieś niezwykle dla tej organizacji. W każdym razie, jak myśliwi roznoszą ASF jest pokazane w oko press - rozmazują krew, patroszą, w miejscu gdzie występuje zakażenie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie