statystyki

Kapiszewski: Twardzielu, zadzwonię później. Kilka słów o problemach w NATO [OPINIA]

autor: Jakub Kapiszewski04.12.2019, 11:05; Aktualizacja: 04.12.2019, 11:05
Małą tradycją szczytów NATO (pardon, „spotkań liderów”, jak oficjalnie nazywa się tegoroczny szczyt) stały się już kontrowersyjne wypowiedzi Donalda Trumpa.

Małą tradycją szczytów NATO (pardon, „spotkań liderów”, jak oficjalnie nazywa się tegoroczny szczyt) stały się już kontrowersyjne wypowiedzi Donalda Trumpa.źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Małą tradycją szczytów NATO (pardon, „spotkań liderów”, jak oficjalnie nazywa się tegoroczny szczyt) stały się już kontrowersyjne wypowiedzi Donalda Trumpa.

Prezydent pod tym względem nie zawodzi, gdyż – jak wiemy z lektury chociażby takich książek jak wydane niedawno „Ostrzeżenie” autorstwa anonimowego współpracownika prezydenta – uwielbia znajdować się w centrum uwagi. A taką okazję zapewniają mu konferencje prasowe.

Kiedy więc Trump wylądował w Wielkiej Brytanii i spotkał się z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem, postanowił przywalić prezydentowi Francji. Temu samemu, który jeszcze całkiem niedawno gościł go na paradzie wojskowej w Paryżu i z którym Trump zaliczył najdłuższy prezydencki uścisk swojej kadencji.

Macron oberwał oczywiście za komentarz o śmierci mózgowej NATO. Lokator Białego Domu zrugał lokatora Pałacu Elizejskiego mówiąc, że nie można po prostu chodzić po mediach i „opowiadać takie rzeczy o NATO”, bo jest to oznaka „braku szacunku”, a przecież Macron miał „bardzo ciężki rok”, w związku z czym bardziej niż ktokolwiek potrzebuje Sojuszu.


Pozostało 81% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie