statystyki

Byli pracownicy Caritas Polska napisali do biskupów. W listach wiele oskarżeń wobec dyrekcji organizacji

autor: Paulina Nowosielska, Anita Sobczak18.11.2019, 09:43; Aktualizacja: 18.11.2019, 09:44
Byli pracownicy przekonują, że ich głos nie jest wymierzony w instytucję.

Byli pracownicy przekonują, że ich głos nie jest wymierzony w instytucję.źródło: ShutterStock

– Sytuacja w Caritas Polska jest wśród tematów, którymi zajmą się dziś biskupi – mówi nam ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. Zebranie plenarne KEP odbędzie się na Jasnej Górze, przed dorocznymi rekolekcjami biskupów.

Trwająca od tygodni kontrola zlecona przez Episkopat w Caritas nabrała tempa po publikacji DGP ujawniającej protokół Państwowej Inspekcji Pracy z listopada 2017 r., pięć miesięcy po tym, jak dyrektorem został ks. Marcin Iżycki. Pytani przez inspekcję pracownicy wskazywali m.in. na podważanie ich kompetencji, znęcanie się psychiczne i niejasne decyzje kadrowe. Ankietowani nie kryli przed PIP kto, ich zdaniem, jest winny: to dyrekcja instytucji.

Po naszym artykule prowadzący kontrolę bp Wiesław Szlachetka zwrócił się do byłych pracowników CP z propozycją rozmowy. Ustalono, że biskup otrzyma pisemne oświadczenia od kilkunastu osób. DGP dotarł do kilku z tych relacji. Publikujemy je za zgodą byłych pracowników z zastrzeżeniem, że ich nazwiska pozostają do wiadomości KEP.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie