Informacje o pożarze strażacy otrzymali w środę po godzinie 8. "Otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze mieszkania na piątym piętrze budynku przy ul. Płockiej. Przed naszym przyjazdem ewakuowało się 10 osób z mieszkań sąsiednich, ze względu na duże zadymienie" - przekazał mł. bryg. Cezary Płotica.

Dodał, że cztery osoby były ewakuowane po klatce schodowej przez strażaków.

Wskazał również, że w wyniku pożaru dwie osoby zostały poszkodowane. "Jedna to mężczyzna, który nawdychał się dymu w czasie ewakuacji. Druga, to osoba śmiertelna, która przebywała w mieszkaniu objętym pożarem" - poinformował strażak.

Na miejscu pracuje siedem zastępów warszawskiej straży pożarnej.

Z kolei kpt. Wojciech Kapczyński z warszawskiej straży pożarnej wskazał, że "w momencie przybycia pierwszych zastępów straży pożarnej stwierdzono pożar w fazie rozwiniętej tzn. płomienie wychodziły przez okno lokalu, w którym się paliło. Nasze działania polegały w pierwszej fazie na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie podano dwa prądy wody. Jeden po klatce schodowej, a drugi z podnośnika hydraulicznego".

Kapitan dodał, że w tej chwili trwa dokładne sprawdzanie mieszkania, oddymianie i ewentualnie dogaszanie pozostałych zarzewi ognia. "Niestety w trakcie przeszukania natrafiono na zwęglone ciało mężczyzny" - powiedział kpt. Wojciech Kapczyński. (PAP)

Autorzy: Aleksandra Kuźniar, Bartłomiej Figaj

akuz/ bf/ aj/