statystyki

Amerykańska wiara w globalne ocieplenie

autor: Radosław Korzycki07.11.2019, 07:13; Aktualizacja: 07.11.2019, 07:22
Globalne ocieplenie

Globalne ocieplenieźródło: ShutterStock

Donald Trump wycofał się z zawartego w Paryżu porozumienia klimatycznego wbrew większości swoich rodaków.

Przez ostatnie dwa lata wzrosło zarówno poparcie obywateli USA dla porozumienia paryskiego, jak i świadomość, że zmiany klimatu są zagrożeniem także dla Ameryki.

Przed przyszłorocznymi wyborami klimat staje się jedną z najważniejszych kwestii kampanijnych. Co więcej, pomimo zablokowania działań na rzecz klimatu na poziomie federalnym, już zeszłoroczne analizy wskazywały, że podmioty niezależne od rządu federalnego, czyli stany, samorządy i przedsiębiorstwa, są na dobrej drodze do wypełnienia dwóch trzecich zobowiązań wynikających z porozumienia.

Koalicje amerykańskich stanów, miast i przedsiębiorstw, które zobowiązały się do realizacji jego celów, reprezentują 70 proc. ludności USA i 65 proc. ich PKB. Udział USA w porozumieniu popiera ponad 77 proc. zarejestrowanych wyborców, w tym prawie wszyscy demokraci (92 proc.), trzech na czterech wyborców niezależnych (75 proc.), a nawet większość republikanów (60 proc.). Wynika to z badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez Yale University.


Pozostało jeszcze 83% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie