statystyki

Amerykańska wiara w globalne ocieplenie

autor: Radosław Korzycki07.11.2019, 07:13; Aktualizacja: 07.11.2019, 07:22
Globalne ocieplenie

Globalne ocieplenieźródło: ShutterStock

Donald Trump wycofał się z zawartego w Paryżu porozumienia klimatycznego wbrew większości swoich rodaków.

Przez ostatnie dwa lata wzrosło zarówno poparcie obywateli USA dla porozumienia paryskiego, jak i świadomość, że zmiany klimatu są zagrożeniem także dla Ameryki.

Przed przyszłorocznymi wyborami klimat staje się jedną z najważniejszych kwestii kampanijnych. Co więcej, pomimo zablokowania działań na rzecz klimatu na poziomie federalnym, już zeszłoroczne analizy wskazywały, że podmioty niezależne od rządu federalnego, czyli stany, samorządy i przedsiębiorstwa, są na dobrej drodze do wypełnienia dwóch trzecich zobowiązań wynikających z porozumienia.

Koalicje amerykańskich stanów, miast i przedsiębiorstw, które zobowiązały się do realizacji jego celów, reprezentują 70 proc. ludności USA i 65 proc. ich PKB. Udział USA w porozumieniu popiera ponad 77 proc. zarejestrowanych wyborców, w tym prawie wszyscy demokraci (92 proc.), trzech na czterech wyborców niezależnych (75 proc.), a nawet większość republikanów (60 proc.). Wynika to z badań przeprowadzonych w zeszłym roku przez Yale University.


Pozostało 83% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie