statystyki

W Senacie gra nerwów będzie trwać do ostatniej chwili

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak30.10.2019, 08:21; Aktualizacja: 30.10.2019, 09:13
Na dzisiaj rano dość niespodziewanie zwołano zarząd PO. Nieoficjalnie się mówi, że może się pojawić temat prawyborów prezydenckich. Szef partii Grzegorz Schetyna chce, by partia zajęła się teraz tym tematem, bo kampania prezydencka coraz bliżej, a z drugiej strony mogłoby to odsunąć na później powyborcze porachunki.

Na dzisiaj rano dość niespodziewanie zwołano zarząd PO. Nieoficjalnie się mówi, że może się pojawić temat prawyborów prezydenckich. Szef partii Grzegorz Schetyna chce, by partia zajęła się teraz tym tematem, bo kampania prezydencka coraz bliżej, a z drugiej strony mogłoby to odsunąć na później powyborcze porachunki.źródło: PAP
autor zdjęcia: Tomasz Gzell

Kandydat na marszałka może być znany dopiero przed pierwszym posiedzeniem.

W tej chwili trwają trudne rozmowy w szeregach opozycji. Najbliższe spotkanie w przyszłym tygodniu. Największy spór jest między PO a PSL. Pierwsza partia – targana wewnętrznymi problemami po wyborach – nie jest w stanie przeforsować swoich kandydatów. Z kolei ludowcy, chcąc być języczkiem u wagi, proponują swojego człowieka na marszałka Senatu – Jana Filipa Libickiego. – Niech PO się zdecyduje, sama nie może wyłonić kandydata, może wziąć naszego – mówi nam jeden z ludowców.

Pakt nie zadziała?

Na to jednak Platforma nie chce się zgodzić. Jako największe ugrupowanie opozycyjne w Senacie zamierza zgłosić własnego kandydata. – A więcej niż jeden kandydat ze strony opozycji to byłaby kompromitacja. Jest pakt senacki, więc wyborcy oczekują zgody – mówi nam polityk PO.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie