statystyki

Ofiarami walki Trumpa z bezdomnością mogą być sami bezdomni

autor: Radosław Korzycki17.09.2019, 10:46; Aktualizacja: 17.09.2019, 10:46
Prezydent rzuca wyzwanie bezdomności. Najprawdopodobniej jednak ofiarą jego najnowszej batalii padną sami bezdomni.

Prezydent rzuca wyzwanie bezdomności. Najprawdopodobniej jednak ofiarą jego najnowszej batalii padną sami bezdomni.źródło: ShutterStock

Prezydent rzuca wyzwanie bezdomności. Najprawdopodobniej jednak ofiarą jego najnowszej batalii padną sami bezdomni.

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele administracji odwiedzili Skid Row w Los Angeles, jedno z największych obozowisk w USA, gdzie koczują ludzie pozbawieni dachu nad głową. Po wizycie Biały Dom ogłosił, że tabor będzie zlikwidowany, a przebywające w nim osoby umieszczone w specjalnych ośrodkach.

– Jak wielu Amerykanów, prezydent Trump zwraca uwagę na kryzys wywołany przez rosnącą bezdomność, szczególnie w miastach zarządzanych przez lewicowych samorządowców, których rządy doprowadziły do wzrostu poziomu biedy oraz zagrożeń dla zdrowia publicznego – oświadczył rzecznik Białego Domu Judd Deere. Wcześniej na jednym z wieców w Ohio Donald Trump ogłosił, że połowa bezdomnych w USA znajduje się w Kalifornii. Rzeczywiście Los Angeles i San Francisco notują gwałtowny wzrost bezdomności, ale z problemem borykają się też inne metropolie z dużą afroamerykańską społecznością, jak Detroit czy Baltimore, oraz białe miasteczka w Wirginii Zachodniej i Kentucky.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • abc(2019-09-17 15:34) Zgłoś naruszenie 02

    Jak wielu naszych dalej wierzy w dobrobyt w USA. A to już przeszłość. Bogaci w USA już nie mogą się tak bogacić jak kiedyś. Armia bezdomnych wzrasta w w wielu stanach USA. U nas dzięki reprywatyzacji - czyli pracy naszych parlamentarzystów i urzędników samorządowych z prawnikami z błogosławieństwem kleru bezdomnych też przybywa. Tak rządzą ludzie prawicy z błogosławieństwem kapłanów w wielu krajach.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie