statystyki

Salvini zrywa z antysystemowym Ruchem 5 Gwiazd. Potem zmienia zdanie

autor: Magdalena Cedro20.08.2019, 08:00; Aktualizacja: 20.08.2019, 09:53
Matteo Salvini

Matteo Salviniźródło: ShutterStock

Matteo Salvini zrywa z antysystemowym Ruchem 5 Gwiazd, ale potem zmienia zdanie. Koalicjant mówi „nie” i dryfuje w kierunku mainstreamu

Wtorek będzie dniem prawdy dla populistycznego rządu Giuseppe Contego. Jego losy rozstrzygną się w senacie, którego członkowie zostali zawróceni z urlopów, by rozwiązać kryzys rządowy. Dziesięć dni temu wywołał go przywódca Ligi Matteo Salvini, który zerwał koalicję z Ruchem 5 Gwiazd i zaapelował o przedterminowe wybory. Takie rozwiązanie byłoby po myśli polityka, bo jego Liga 17 miesięcy po wyborach parlamentarnych może liczyć na dwa razy więcej głosów, niż dostała wówczas.

Od kilku miesięcy sondaże dają Lidze około 38 proc. głosów, co oznacza pewne zwycięstwo. Notowań populistycznego ugrupowania nie osłabiły oskarżenia sprzed miesiąca o finansowanie go przez Kreml. O tym, jak wielką popularnością wśród Włochów cieszy się Salvini, świadczą chociażby zdjęcia z ostatnich tygodni, na których polityk z gołym torsem i koktajlem w ręku bawi się ze swoimi wyborcami na plażach.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • Ewiak Ryszard(2019-08-20 18:50) Zgłoś naruszenie 00

    Matteo Salvini stwierdził m.in.: "Nie chcę, aby Włochy były czyimś niewolnikiem". Co to oznacza dla UE? Przypomnę tu istotny w tej kwestii fragment z proroczej Księgi Daniela: "I obaj ci królowie [Wielka Brytania i Rosja. W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I] serca swoje skierują ku wyrządzaniu szkody i przy stole jednym kłamstwo mówić będą, lecz nie uda się [zrealizować ich niecnych planów]. Zaiste pozostało jeszcze dopełnienie do czasu wyznaczonego [jest o nim mowa w wersecie 29]. I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [w ZSRR wprowadzono wówczas ateizm państwowy i wierzących represjonowano], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [Powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, ale też UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie wojska]. I wkroczy na południe [detonatorem będzie konflikt etniczny na południe od granic Rosji (Mt 24:7)], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [Ukraina], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [odległy Zachód, dokładniej mówiąc - Amerykanie] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:27-30a).

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie