statystyki

Wójcik: Pracownicy są w koncepcji PiS sprowadzeni do roli klienta [OPINIA]

autor: Piotr Wójcik02.08.2019, 16:00
społeczeństwo ludzie

Społeczeństwo jako całość ma więcej dochodów do dyspozycji, ale za to nadal większość usług musi sobie zapewniać na własną rękę. Pracownicy są w koncepcji PiS sprowadzeni do roli klienta. Owszem, obecny rząd patrzy na nich dużo łaskawszym okiem niż poprzednicy, ale wciąż pozostają klientami. Rozwiązania, które uczyniłyby z nich równoprawnego partnera, leżą odłogiemźródło: ShutterStock

Partia Jarosława Kaczyńskiego prowadzi politykę z ducha konserwatywną, używając redystrybucji jako narzędzia.

R ó wnież właśnie robotnicza myśl socjalistyczna, możemy sobie przecież tak szczerze powiedzieć, a więc ta myśl jest głęboko w filozofii Prawa i Sprawiedliwości obecna” – premier Mateusz Morawiecki nie spodziewał się, że jego słowa wypowiedziane na wiecu w Siemianowicach zrobią taką karierę w sieci. Podchwyciła je prawicowa, lecz niepisowska część internetu, która od dawna tłumaczy akronim PiS jako Patriotyzm i Socjalizm. „Już nawet przestali udawać!” – obwieścił libertariański bloger Moraine.

Nazywanie partii rządzącej socjalistami czy wręcz lewicowcami jest zresztą częste także wśród osób, którym te wartości są bliskie. Specjalista od badania nierówności ekonomicznych prof. Ryszard Szarfenberg stwierdził w marcu w wywiadzie dla „Super Expressu”, że „w potencjalnych wyborcach powstaje wizja, że PiS jest jak stara, dobra socjaldemokracja”.

Problem w tym, że PiS nie prowadzi polityki socjaldemokratycznej. Jego daleko posunięty redystrybucjonizm nie ma stworzyć nad Wisłą egalitarnego kraju ludzi pracy, tylko zbudować społeczeństwo według konserwatywnego wzoru.


Pozostało 89% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ

Reklama

Komentarze (2)

  • kc(2019-08-02 19:59) Zgłoś naruszenie 22

    Jakis tam Pan Wojcik plywa w oblokach,i medrkuje na temat statusu pracownikow,a gdzie byl ten jakistam Wojcik jak pracownik byl dla pracodawcy ZEREM,nic nie znaczacym smieciem,rabanym w zywy kamien,oszukiwany,opluwany i w detke robiony. Paqnie jakistam Wojcik puknij sie poan w ciemie,moze pamiec wroci.

    Odpowiedz
  • Bert(2019-08-03 19:03) Zgłoś naruszenie 02

    dla odmiany, w koncepcji Partii Oszustów, pracownicy są sprowadzeni do pojęcia "zasobu".

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie