statystyki

List otwarty do Holeckiej - nie ten adres. Do Kaczyńskiego też nie ma sensu pisać

autor: Jan Wróbel19.07.2019, 07:33; Aktualizacja: 19.07.2019, 08:14
Jan Wróbel

Jan Wróbelźródło: DGP
autor zdjęcia: Wojtek Gorski

Kiedy tydzień temu w „Rzeczpospolitej” ukazał się krytyczny wobec mediów publicznych list otwarty Roberta Mazurka do Danuty Holeckiej, kierowniczki redakcji „Wiadomości”, Michał Karnowski wystąpił z charakterystycznym wnioskowaniem: „Zawsze mnie zastanawiało, dlaczego ludzie chcący uchodzić za tzw. prawicę umiarkowaną (akceptowaną przez III RP?) z aż taką wściekłością regularnie atakują te media, które w bitwie o Polskę jednoznacznie stają po stronie prawdy”.

Czyli – jeżeli ktoś nas atakuje, to znaczy, że jest wypustką Salonu, a „nasze” media atakuje, bo nie znosi prawdy. Ani grama merytorycznej dyskusji czy myśli własnej, jest tylko jazda na (z zasady niskie) intencje autora – tak zazwyczaj działa pułkownik wojsk Jarosława.

Mazurek pomylił adres. Na diabła dyskutować z kapucynkami kataryniarza, liczy się kataryniarz! Pisać trzeba było do Jarosława Kaczyńskiego. Skoro prezes PiS nie wyraża niechęci do obłudnej i agresywnej postawy TVP, to jej dziennikarze nie widzą w swojej działalności niczego zdrożnego. Niestety, prezes PiS, wychowany na subtelnych lekturach i w dobrej rodzinie, przyzwoity i chodzący do Kościoła człowiek, traktuje jazgot telewizji publicznej jako sprawiedliwą zemstę na inteligencji, która w latach 90. potraktowała braci Kaczyńskich jak męty, a w latach 2005–2007 jak faszystów.


Pozostało jeszcze 37% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020

Reklama

Komentarze (7)

 • Czytelnik(2019-07-19 11:13) Zgłoś naruszenie 62

  Pan Wróbel się pomylił. Dziennikarze inteligenccy traktują Kaczyńskiego jak faszystę do dziś. Wystarczy zobaczyć dowolny artykuł w economist, reuters lub politico. Polska praktycznie zawsze jest określana jako "nationalist government" a często jako "dictatorship:.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bert(2019-07-20 23:43) Zgłoś naruszenie 29

  wróbel i reszta z gazety POprwnej -jesteście tak załgani, jak tylko to jest możliwe w wykonaniu pismaków. Jesteście obrzydliwi w stopniu którego nie da się wyrazić dostatecznie słowami, wywołujecie odruch wymiotny. Natomiast TV ogląda się z ulgą i otuchą , że jest jeszcze prawdziwe dziennikarstwo, dociekliwe, kierujące się sumieniem i na tyle odważne, że nie boi się cystern plwocin medialnych jakie na nich wylewacie ani politycznej ulicznej bandytierki, którą zagrzewacie do czynów karalnych..

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Debelak(2019-07-21 16:07) Zgłoś naruszenie 24

  Zawsze może pan włączyć jakiś ulubiony kanał z sieci discovery , typu tvn , czy tvn 24, tam i dziennikarze i dziennikarki w lepszym guście i sama prawda niczym nie przyprawiona. Ta mucha to panu nawet pasuje , jak "pięść do nosa".

  Odpowiedz
 • Jacek(2019-07-23 12:51) Zgłoś naruszenie 00

  Dlaczego komentujecie osobę autora , a nie sam artykuł?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie