statystyki

Skończył się sen o wielkiej koalicji. Schetyna musiał pogodzić się z samodzielnym startem ludowców

autor: Grzegorz Osiecki, Tomasz Żółciak18.07.2019, 08:22; Aktualizacja: 18.07.2019, 08:23
Na dziś pewna wydaje się tylko wygrana PiS, pytanie, jak duża

Na dziś pewna wydaje się tylko wygrana PiS, pytanie, jak dużaźródło: PAP
autor zdjęcia: Rafał Guz

W trzech osobnych blokach wyborczych ma wystartować opozycja w jesiennych wyborach. Dla PiS wcale nie musi to być komfortowy wariant.

Dziś zarząd Platformy Obywatelskiej ma ogłosić decyzję w sprawie formuły, w jakiej partia pójdzie na najbliższe wybory. – To moment, w którym należy sprawę przesądzić. I wyborcy, i my sami wiemy, że nie można dłużej czekać. Mamy rękę wyciągniętą do wszystkich, ale jeśli deklarują, jak PSL, że nie widzą siebie w tym projekcie, musimy wyciągnąć z tego wnioski – przyznaje wiceszef partii Tomasz Siemoniak.

Decyzja PSL o budowaniu własnej Koalicji Polskiej wykluczyła powstanie wielkiej opozycyjnej koalicji. – Wariantów jest kilka, są opisywane w prasie. Będziemy rozmawiać, jak stworzyć możliwie najlepsze listy, na których będą mogły się znaleźć osoby gwarantujące reprezentację każdego wyborcy opozycji. Bo to się przekłada na realne głosy – zapewnia z kolei poseł PO Marcin Kierwiński.

Do wyboru zostały tak naprawdę dwa warianty. Wspólna lista z lewicą (obok niezależnej listy PSL) lub trzy oddzielne podmioty: PSL, PO i lewica. Nieoficjalnie wiadomo, że zwyciężyła koncepcja, w której Platforma startuje z własną Koalicją Obywatelską (PO, Nowoczesna, Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej, samorządowcy). To oznacza, że w PO pogodzono się już z samodzielnym startem ludowców w ramach budowanej przez nich Koalicji Polskiej, skupiającej wokół siebie środowiska konserwatywne i centrowe.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (5)

 • Inspektor Pracy(2019-07-18 11:14) Zgłoś naruszenie 30

  ..Schetyna --Wy POwinniście iść ale do Obozu Pracy -ciężkiej i niebezpiecznej , abyście zrozumieli tak naprawdę ile krzywdy uczyniliście.Okradzeni za pracę w nieb warunkach pracy z prawa do „dożycia” Ustawą wstecznie działajacą POmostową art 4 pkt4 , ---3miln podpisów o wiek emerytalny wyrzuconych cynicznie do kosza, ukradzione zasiłki pogrzebowe,ludzie którzy nie dożywają nowych waszych emerytur, kondukty rodzin po Nich.To jest Wasz POdly dorobek. Nawet pracodawcy w nią nie wierzą i nie płacą nagminnie składek za Ustawe POmostową! POwcy płaczą za Adamowiczem z Gdańska ale czy są lepsi od mordercy? Czy widzą oczami te tysiące kondukty pogrzebowe po takich pracownikach którzy zatrudniani od najmłodszych lat (bez wakacji,bez ferii) ,zatrudnionych w soboty i świeta (bez dni zamiennie wolnych) na wszystkich zmianach ,zatrudnionych przy źrodłach izotopowych ,rtęci ,gazach i pylach (wybuchowych i trujących) ,nieb napięciach ,wysokich ciśnieniach i temperaturach ,potwornym hałasie itp itp... z wieku emerytalnego, wstecznie działająca z 2008 r na 1998r Ustawą o Emeryturach POmostowych kradnąc Im emerytury i ochronę przedemerytalną do tego wieku własciwą lub doprowadzając do tego że tak wielu nie dożywa emerytur lub dożywszy żyje na nich rok ,dwa.,Czy wiedzą co dokonali?

  Odpowiedz
 • WYBORCA KOALICJI(2019-07-18 09:03) Zgłoś naruszenie 23

  jesli sie to rozleci nie ide na wybory a buraki z kamyszem na czele wyleca na jesien z obiegu na 100%

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kpiarz (2019-07-18 09:19) Zgłoś naruszenie 11

  Było przysłowie "... Wyszedł na tym jak Zabłocki na mydle..." teraz będzie nowe " - jak PSL na ambicjach przywódców " ..... 😁

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie