statystyki

Amerykańska licencja na handlowanie z Huaweiem

autor: Elżbieta Rutkowska16.07.2019, 08:15; Aktualizacja: 16.07.2019, 08:15
Już za dwa tygodnie firmy w USA mogą dostać zezwolenia na sprzedaż swoich produktów chińskiemu gigantowi wpisanemu na czarną listę. O ile w tym czasie znów się nie zmieni polityka prezydenta Trumpa.

Już za dwa tygodnie firmy w USA mogą dostać zezwolenia na sprzedaż swoich produktów chińskiemu gigantowi wpisanemu na czarną listę. O ile w tym czasie znów się nie zmieni polityka prezydenta Trumpa.źródło: ShutterStock

Już za dwa tygodnie firmy w USA mogą dostać zezwolenia na sprzedaż swoich produktów chińskiemu gigantowi wpisanemu na czarną listę. O ile w tym czasie znów się nie zmieni polityka prezydenta Trumpa.

Administracja zaczęła realizować deklaracje o rozluźnieniu restrykcji przeciwko Huaweiowi złożone przez prezydenta Donalda Trumpa w końcu czerwca w Osace. Jak podaje Reuters, powołując się na wysokiego urzędnika z Waszyngtonu, w ciągu dwóch, najdalej czterech tygodni powinny zostać rozpatrzone pierwsze wnioski o zgodę na podjęcie współpracy z chińską firmą.

Firmy w USA nie mogą sprzedawać Huaweiowi żadnych technologii i części, odkąd w maju br. ten gigant z Państwa Środka wraz z kilkudziesięcioma związanymi z nim firmami trafił na czarną listę Departamentu Handlu. Stany Zjednoczone podejrzewają chiński koncern o szpiegostwo – czemu on niezmiennie zaprzecza. Transakcje z chińskim koncernem wymagają więc teraz licencji Biura Przemysłu i Bezpieczeństwa, co w praktyce oznacza zakaz współpracy. Zgoda nie może być bowiem wydana, jeśli biuro widzi w tym zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego lub polityki zagranicznej USA – a tak było dotychczas.


Pozostało jeszcze 64% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie