statystyki

Trump sugeruje interwencję walutową. Dolar jest zbyt drogi i powinien być tańszy

autor: Rafał Hirsch15.07.2019, 07:41; Aktualizacja: 15.07.2019, 07:41
Rządowe interwencje na rynku walutowym zdarzają się na świecie, ale głównie wykonują je kraje, które znalazły się w gospodarczych tarapatach i muszą ratować swoją walutę przed upadkiem.

Rządowe interwencje na rynku walutowym zdarzają się na świecie, ale głównie wykonują je kraje, które znalazły się w gospodarczych tarapatach i muszą ratować swoją walutę przed upadkiem.źródło: PAP/EPA
autor zdjęcia: KIMIMASA MAYAMA

Prezydent Stanów Zjednoczonych uważa, że dolar jest zbyt drogi i powinien być tańszy.

Według nieoficjalnych informacji, o których donosi między innymi Bloomberg, Donald Trump w rozmowach ze swoimi doradcami coraz częściej wskazuje, że zbyt mocna waluta stanowi przeszkodę w utrzymywaniu szybkiego wzrostu gospodarczego w USA. W swoich tweetach prezydent ostatnio dość często oskarża Chiny i strefę euro o celowe manipulacje walutowe, które jego zdaniem mają poprawiać konkurencyjność Europy i Chin względem przedsiębiorstw amerykańskich. W jednej z takich wypowiedzi dodał, że Stany Zjednoczone powinny robić to samo, co część banków i analityków rynkowych odczytała jako sugestię możliwej interwencji walutowej ze strony Waszyngtonu.

W rzeczywistości Europejski Bank Centralny w ogóle nie interweniuje na rynku walutowym, natomiast Chiny nie robiły tego od paru lat. Amerykańska administracja rozważała wpisanie Chin na listę krajów, które w sposób nieuczciwy manipulują swoją walutą, ale w ostateczności tego nie zrobiła.


Pozostało jeszcze 80% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie